20 mart 2020 tcmb başkanının görevden alınması

bütün gezgin kardeşlerime hayırlı olması dileğiyle.
artık bok gezeriz. hayırlı uğurlu olsun.

lebelep (bkz: dolar) ve (bkz: euro) kurları başkanlığında başlatılan (bkz: istikşafi) görüşmeler sonucu döviz kurlarının, aya 6 şeritli yol yapma ilk adımı ile başlayan pariteleri arşa götürme planına geçtiğimizi açıklamalarına kesin gözüyle bakılıyor.

bırakın şehir içinde gezmeyi, şehirler arası gezme maliyetinin bile cehennem dibine yolculuk masrafı ile eş değer olduğu güzide ülkemizde bu gelişmeler sonrası kişi başı düşen ömür boyunca yurtdışında gezme hayallerini kafa içinde kurmaya bile vergi verileceğini ön görmek su 100 derecede kaynar demekle eş değer olmuştur.

sevgili baş komutanımız, geleceğimizin geçmişimizin içine sı.. pardon içine sevgisini katan cumhurbaşkanımıza avrupada aldığı örolarla oy veren gurbetçi değilseniz tabi.

bu kadar sıyırmadan sonra gerçekliğe dönersek, pazartesi günü kurun 8'e zıplayacağını düşünmüyorum ama uzu n vadede doların 10 lira olmasını cds puanının en az 450 olmasını yurt dışı kredi faizimizin en az yüzde 10 olmasını garantileyerek ekonomik krizden ekonomik buhrana terfi ettiğimizi düşünüyorum. gezgin olmak bile artık zenginlik göstergesi oldu zaten asgari yaşam şartlarını sağlamayı siz düşünün. ben yoruldum artık.

kaynak falan da isteyecek olanlara ithafen, istemeyin kardeşim gece olanların hangisinin kaynağını vereyim.
bir söz de moderatörlere sizden ricam sözlük kurallarını bozduğum için yadırgamayın bu şartlar altında deli damgası yapıştırarak yargılara varın hakkımda. çünkü hepimiz deli belgesi aldık bugün.

edit: o değilde fena yanıldım sağol yeni türkiye. saat daha 00:22 kur 8,37 no comment artık ya bu ne
Biraz sabırlı olursanız aşı sırasından önce merkez bankası başkanı olma sıranız gelebilir.*

Not: espri tivikırın dehlizlerinden alıntıdır
İstikrarın sadece seçim meydanlarında akla geldiğini gösteren bir başka gelişme.
yarın sabah liranın değer kaybıyla uyanacağız ve sabahın köründe sisteme pahalılığa faturalara borçlara gezememeye küfürler savurarak işe gideceğiz
dün gece itibarı ile ülkede devülasyon olmasına sebep olan hareketlerden biridir. bir gece %17 kur artışını da gördü ya bu gözler...