17 ekim 2019 barış pınarı harekatının durdurulması

Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ile bugün Beştepe'de görüşen amerika birleşik devletleri Başkan Yardımcısı Mike Pence‘in abd ankara büyükelçiliği binasında yaptığı açıklamayla öğrendiğimiz karardır.

Tabii bizimkinde döne döne açıklama yapacak yüz kalmadı. Çıkar yakında milletin gazını alır. Asar, keser, unutulur, gider.

Kaynak
Bir laf vardır: “yutamayacağın lokmayı ağzına almayacaksın” diye. Madem altından kalkmayacağınız bir işti neden gerçekleştirdiniz? Ne bu çocuk oyuncağı filan mı? Devlet mi yönetiyorsunuz oyun mu oynuyorsunuz? Mardin ve Şanlıurfa’da şehit olanların hesabını nasıl verecek bu iktidar? Peki canından olan o bebek? Ya onca asker? Onları ateş altına yollamak kolay politikacılar için. şehit düşenler ne zaman umurlarında oldu acaba bu başkanların? Dünya sahnesinde daha ne kadar rencide edilebilir bir ülke kendi cumhurbaşkanı tarafından acaba!
Dünyanın en büyük gücü olmadığımızın kanıtlarına bir yenisi daha eklenmiştir. Dünyanın en güçlü devleti gibi davranmayı kesip herkesin işine gücüne bakması gerektiğini gösterir nitelikte bir olay.