16 mayıs 2019 öcalan'ın avukat yasağının kalkması

dün selahattin demirtaş yargılandığı bir davadan beraat etti. bir sabah gazetesi yazarı terörist başı abdullah öcalan'a sayın dedi. bugün de adalet bakanı abdülhamit gül "öcalan'ın avukatlarıyla görüşme yasağına ilişkin kararlar kaldırıldı ve görüşme imkanı getirildi." açıklaması yaptı.

31 mart 2019'da istanbul kaybedildi. seçim iptal edildi. 23 haziran 2019'da istanbul yeniden belediye başkanını seçecek ve bu arada olanlar yukarıdakiler.

(bkz: hayat çok garip vapurlar filan)
(bkz: her şey çok güzel olacak)
Karşı ideolojisine terörist diyip, PKK'lı diyip, PKK elebaşına yaklaşmak babında iktidar partisi tarafından alınan karar. Yok artık dedirtmistir. İki yüzlülüğün ağa babasıdır.
Şimdiye kadar yaşam hakkının elinden alınmış olması gereken bir insan müsveddesinin bence ne avukat ile ne de başka bir insan evladı ile görüşmemesi gerekir. İnsan hakları diye zırvalayan yandaşlarına da sadece doksanlarda öldürülen bebeklerin fotoğrafları gösterilse yeterlidir. Bundan hicap duyarlar mı orasını bilemem tabii çünkü adamlar genç bir çocuğun kafasını onlarca kişi taş ile ezerek katletmiş pislikler. Bu teröristin insanca yaşamasına izin veren kim varsa beter olsun diyorum. Ucuz siyasetlerini de alıp başlarına çalsınlar.
zaten ayak sesleri daha istanbul seçimi tekrarlanmasının istenmesinden önce belliydi. internete birkaç haber düşmüştü, şimdi kürt oyları için neler yapacaklarını şaşırdılar.
Muhafazakâr kürt seçmenlerinin yoğun olduğu istanbul'da kaybedilen seçimi kazanmak için yapılan çalışmalardan biri.
23 haziran'da tekrarlanacak istanbul büyükşehir belediye seçimleri ile ilişkilendilen, kürt kesimin/hdp'nin seçmeninin oylarını iktidarın kendi lehlerinde kullanması için oynadığı kozlar olarak değerlendirilen olaylar bütünüdür.