1 haziran 2021 kısıtlamalarının kalkması

içeriği açıklanmasa da başlayacağı tarih olarak 1 haziran belirlenen ''normalleşme'' kapsamında kısıtlamaların kalkacağı öngörülüyor. benim çevremde gördüğüm kadarıyla restoran ve cafelere 1 haziranda açılacaksınız diye fısıldanmış, çünkü her yerde hummalı bir temizlik, tadilat görüyorum.

tanım: 2 gün kalmasına rağmen hala içeriği açıklanmamış normalleşme öncesi tahmini durumdur.
ptesi akşamı yine 1071 malazgirt'ten başlayıp 28 şubat, baş örtüsü, fetö falan derken en sonunda son 3 dakikalık kısımda hangi yasakların kalkıp hangilerinin devam edeceğini öğreneceğimiz 1 saatlik performans bekliyoruz.
internette zamanında fenomen olmuş bi video var. tam onu atmalık başlık olmuş ama şimdi ucu farklı yerlere gider diye atmıyorum.* hani bi esnaf bi bakana bi veryansında bulunuyor, kaldırın indirin falan. hah o işte.
vaka sayılarını bu kadar indirmişken çoğu kısıtlamayı kaldırmak durumundalar. bekleyip görelim.
aşılama falan derken toplu bağışıklık kazanmaktan başka çaremiz kalmadı. ne ekonomik olarak ne de psikolojik. takatimizin sonundayız.
esnafı düşünmeden, son dakikaya kadar açıklanmayacak olan kısıtlamalardır. restoranlara 1 hafta önceden haber verin ki insanlar temizlik yapsın, malzeme hazırlasın, hazırlık yapsın.
İnsanların hem ekonomik hem de psikolojik olarak artık bu ülkeyi ve gündemi kaldırma hali kalmadı. Kafalar patates olmuş durumda maalesef ve hükümet mutlak suretle buna çözüm bulmalı. Çözüm derken ekonomik bir ilerleme ya da halk refahını artırma falan değil elbette bunları beklemek şu an hayalperestlik olur. İstediğimiz tek şey sevdiğimizi yanımıza alıp pazar günü sahilde ormanda falan yürüyüş yapmak, kahve içmek. Bakanlar kurulu tasmamızın ipini gevşetip bize birazcık nefes alma şansı verirse minnettar olacağız!
Gerçekleşmeyendir.
"Kısıtlama" sözcüğü tek başına ne çok şey anlatıyor... salgın bahanesi oldu, ayarlasalar böyle denk gelmezdi.