1 euroya uçak bileti

kayak.it sitesinden alınabilmekte olan biletler idi.

ancak bugün itibariyle mevcut olacağını tahmin etmiyorum. ben dün en ucuzu 8 euro olan atina tek yön gidiş bileti bulabilmiştim. ancak tarih benim için çok ters olduğu için almadım.

mobil uygulamayı kullanıyorsanız da ayarlardan siteyi kayak.it olarak değiştirmeniz gerekmekte.

benim asıl merak ettiğim ise böyle bir kampanyanın var olduğunu nasıl keşfettikleri. insan gerçekten hayret ediyor.
"kayak" uygulamasını indirip, hesabınıza giriş yaptıktan sonra tercihlerden hangi "kayak" sitesi üzerinden arama yapılması seçeneklerinden Kayak.it seçip tek yön bilet araması yapıyorsunuz. tarih kısmında ucuz biletler yeşil nokta ile ayrılmış, dünkü indirimler yok ama gördüğüm kadarıyla. Belki işinize yarar bir şey çıkabilir
umarsız bir güruhun döviz ile ilk alışverişlerine sebep olan, çoğusu binilmeyecek uçağa alınan bilettir.
kampanyanın artık kalmadığı bilettir. kampanya güzel ancak belli şartları olması sıkıntı. tek yön olmalı ve tek kullanımlık visa debit kart olmalı(ki bazı visa debit kartlara bile vermedi sebebini anlamadım).

bugün herkesin bankamatik kartı visa değil visa olanda daha çok electron özellikli. o yüzden çoğu kişi tek yön bilet alabildi ve dönüşünü sofya ya da selanik üzerinden yapmayacaksa ya da promosyon gelmez ise pahalıya alacak. benim gibi yek olmayıp eşiyle gidecekler için iyice problem zira 4 adet kart lazımdı ve ben sadece 2 tane bulabildim.
kayak.it sitesinin sunduğu biletler, thy ile karşılaştırma yaptığımda sitenin 26 euroya sunduğu gidiş dönüş atina biletini thy nin 452 tl diyor. hayır bizim suçumuz nedir?

edit: imla
2 euroya gidiş geliş atina biletine çöktüğüm kampanya
daha önce inanmayıp almayan büyük kesimin hayal kırıklığına uğradığı biletlerdir.

yasal olarak hakkınızdır firmalar iptal etse dahi tüketici mahkemesi kararıyla hakkınızı alabilirsiniz.

daha önce air france ve bora jet hatta thy kampanyalarından aynısı olmuştu.

sonuç, halk kazandı!
kayak.it 'in iptal etmeye başladığı söylentileri olan biletlerdir.
Esas olarak edreams ve opodo aracı sitelerinden alınan ve visa kartın debit (yani banka kartı) özellikli kartlara özel yaptığı kampanyadır. Her kart bir defa yararlanabilir. 7 Euro'ya Air France ile Paris aktarmalı Amsterdam bileti alarak benim de aralarında bulunduğum gruptur.