#tüm volvox entry'leri

21 nisan 2019 kemal kılıçdaroğlu'na saldırı

yine bir cahil elidir. saldırı sonrası görüntülerde aleni şekilde görünen osman sarıgün isimli şahıs yakalanıp, tutuklanmış. kendisi galeyana gelerek tutuklandığını ifade etmiş ilk ifadesinde. bakalım sözde bir tutuklama mı bu.
kaynak

plaj voleybolu

tatil köylerinin vazgeçilmez aktivitesidir, kafa dinlemek istediğiniz anda animatörlerin zoruyla bu oyuna çekilir herkes.

tahterevalli

ağır olanın karşısındaki en yukarıya çıkardıktan sonra bir anda bırakması ile tam bir eşek şakası yapılan park itemi.

karavanla tura çıkmak

ülkedeki vergi, kur, projelendirilme detayları sebebiyle oldukça masraflı ve uğraştırıcı bir iş olması, tüm bunları göze alsanız istanbul içinde park yeri sıkıntısı da bulunan taşıtla kurulan hayaldir. bu sebeple kiralama imkanı ile heves alınıp, hayaller yaşanabilir.
(bkz: avis'den kiralık karavan)

sucuklu yumurta

başlığı okuyunca dahi burnunuzda tüten kahvaltı ana öğesidir benim için. haftaiçi imkan olmasa da haftasonları sofrayı taçlandırır. tabaklara ayrılarak değil tavanın içinden ekmek banarak yemek en güzelidir.

ali ihsan yavuz

reis'in gözünden düşmemek için deli gibi çırpınıp, artık altı aşırı derecede boş demeçler veren siyasetçi. kendisinin geçmiş twitlerinde feto okulları hakkında övgüler hala durmaktadır.

caffe nero

starbucks kadar yaygın bir ağa sahip olsa, alternatif tercih edeceğim kahve dükkanıdır. starbucks'ın da f/p oranını başarılı bulduğum için tercih etsem de, sırf popülerliği yüzünden tercih edilmesi sebebiyle kalabalığı bunaltıyor. işte tam böyle zamanlarda yolun karşısında nero varsa gidilir.

alt geçit

arabalardan kaçarken, gaspçı, tinerci tehlikesi ile karşı karşıya kalabileceğiniz, bazı saatlerde çok tenha olan yer.

beşiktaş kadıköy vapuru

istanbul'un en güzel şehir hatlarından biridir. kız kulesi dibinden geçerek, haydarpaşa manzarası ile kadıköye yanaşmak seyir zevki güzel, istanbulun boğucu havasından sıyrılıp, temiz bir 20 dk'lık moladır aslında.