şair ceketli çocuk

"Karadeniz müziğini" belli tınılar dışında nevi şahsına münhasır bir biçimde ele alıp "rock'n roll'a" entegre ederek, bu topraklarda; barışı, sevgiyi,emeği ve mücadeleyi, yapmış olduğu müziğe nakşederek bir akım başlatan ve bu akımı dünyaya kısacık ömründe bile miras bırakabilen koca yürekli bir adamın, kendisinin çıkartmaya zamanı yetmediği albüm kapağından;
Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar 'a, ateş hırsızlarına, Ernesto "Çe" Guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya."
k.koyuncu
Canım Kazım abi.
Yakından tanımaktan şeref duyduğum sanatçı kişiliği bir yana insanlığını örnek aldığım meleklerin yanındaki unutulmayan insan.

(bkz: ezilince hepimiz aynı şarabız)
2014 yapımı Yağmur: Kıyamet Çiçeği adlı filmde hayatı anlatılmış müzik sanatçısı
kazım koyuncu. Kanserden dolayı ölen, sosyalist müzisyen.
Halkın içinde olduğu için her zaman hatırlanacak
fatih akın yaşamın kıyısında filminin açılışında Kazım Koyuncu 'ya selam gönderiyor. kişilik ve karakteri ile türk halkının sevgisini kazanmıştır. Ayrıca çok kaliteli de bir sanatçıdır.
kanser sebebiyle genç yaşta kaybına çok üzüldüğüm sanatçının lakabı.