#tüm solgezer başlıkları

Bulmacalardan oluşan bir bilgisayar oyunudur. Portal 1 ve portal 2 olmak üzere 2 oyunu vardır. Valve tarafından yapıldığından half-life hikaye ve etkilerini kesinlikle fark edersiniz. Başlarda sadece bulmaca sandığınız oyunun çok harika bir seneryosu bulunmaktadır. Bir test objesi olarak başladığınız oyun tam bir bilim-kurgu seneryosu, bir filmi çıkarılacağını duysak da duyduğumuzla kaldık.
Buraya da oyunun credits songunu bırakıyorum.
Artik bildirimler gondermesiyle iyice farkindalik yaratan akilli telefonlar nerede ne yaptigimizi neleri sevip sevmedigimizi kim oldugumuzu en gizli sırlarımızı bile doğru bir şekilde bilen ve sosyal medya aracılığıyla bizleri yönlermeye başladığını düşünüyorum. Black mirror seneryosu gibi ama insanlari yönetmek ve istediği toplumu oluşturmak için bundan daha güzel bir yöntem olamazdı gibi geliyor. Belki ben karamsardüşünüyorum ama yakın gelecek pek özgürlükçü görünmüyor.
Uğraş didin vizesiydi finaliydi herşey diploma için ee sonra bi alıyosun kafadan geçen tek cümle 'ulan daha çok gencim'. çalışmak için çok erken, okulu uzatmaya çok geç olunan evre, otostopta abilerimizin dediği gibi "uzatın uzatabildiğiniz kadar "
Ismini antik mısırda 'gökyüzü kenti' anlamina gelen "asgard" dan alir ve tanri ra'nin dünyayi koruyup kolladigi mekandir. Biz bunu 'abii sistem cok boktan yeaa' diye ara ara sinyal veren dostlarimizin dilinden düşmeyen kurulmasi beklenen uzay ülkesi olarak biliriz. En çok başvurunun istanbuldan yapilmasiyla da namımız yurumektedir. Ne kadar başvurulari zarti zurtu olsa da yakin gelecekte ütopya olarak kalicagini düşündüğüm uzay ülkesi