#tüm motosikletterbiyecisi başlıkları

en güzel kent meydanları

Kent meydanları o şehirde yaşayan insanların birincil buluşma noktasıdır.Meydanların o kentin tarihinde özel bir yeri vardır.Bir de önemli semboller genelde orada toplanmis olur.O kentin ruhunu,yerlilerin yaşayışlarını gözlemleme fırsatınız olur.
Benim için Madrid-Plaza Mayor bunlardan biridir.
Bir diğeri de Taksim demeyi çok isterdim ama artık dilim varmıyor.

gezmeyi kamp yapmayı sevmeyen sevgili modeli

Siz hem yolları hem onu seversiniz. Ama o yollari sevmez. Siz doğada bir cadirda onunla olmanın hayalini kurarsiniz ama o deniz-kum-güneș-otel insanidir. Siz hem gezeyim hem öğreneyim kafasındasınızdır ama o hiç oralı degildir. Ne yoldan vazgeçebilirsiniz ne yardan.
Ne olacak bu ilișkinin sonu diye kara kara düșünürsünüz.
Var mı yoldan vazgeçemeyip yardan vazgeçen yürek yemișler?

pragda otel tarafindan tehdit edilen gezgin

interrail türkiye pragda bir otel tarafindan tehdit edilen gezgin


Merhaba dostlar. Pragda kaldığı hostel için olumsuz yorum yaptı diye arkadașımızı arayıp tehdit etmișler. Sen kim köpeksin ulan diyip puanlarını alt üst edecek cengaverleri buraya bekliyoruz.

Post anagrupta, linki yukarida

fakir olmakla övünen yeni nesil

Hayatini minimal duzeyde yasayip, fazlasi icin herhangi bir girisimde bulunmayan, ne üretmekle ne de calismak uzaktan yakindan alakasi olmayip tembelligine kilif uyduran tiplemelerin oldugu bir nesildir. Fakirlikten kastim sadece parasizlik degil ayni zamanda beceriksizliktir.
Bundan 2-3 sene sonra görecegim lan hepinizi

cep sobası

Hala bundan haberi olmayan ve soğuktan kıçı donan nice kampçılar var.Kış geldi,soğuk yüzünden kamplara ara vermektense bu minnoş cep sobalarından alın donmaktan kurtulun arkadaşlar.çok soğuklarda şehirde bile ayakkabimin içine yerleştiriyorum,saatlerce sıcacık kalıyor ayaklarım.
Fiyati da 1-2 lira bişey,atla deve değil yani.

gezgin sözlük evcil hayvan emanet veri tabanı

Kamplara,gezilere giderken evcil hayvanlarımızı emanet alabilecek arkadaşların toplanmasını umduğum başlıktır. şehir ve ilçe bilgisi verilirse ona göre mesaj atılıp müsaitlik durumu öğrenilir gönüllü arkadaşın.
Kedim olduğundan ben gönüllü arayan tarafım zaman zaman :)

afrataframedya

Her hafta quiznightlarıyla ya da çekiliş yoluyla seyahat,hediye,konser bileti dağıtan takip edilesi instagram hesabıdır.

Edit : web sitesi de var

ingilizce öğrenmek isteyenlere tavsiyeler

Birçok gezginin muzdarip oldugu, ingilizcem zayif diye yola cikmaya korkar olan arkadaslara tavsiyelerde bulunacagimiz,uygulama,kaynak,metod Allah ne verdiyse birbirimize destek olacagimiz basliktir.

Ps:yakin zamanda bilgi icerikli edit gelecek

interrail anıları

Interrail yaparken başımızdan geçen ve bizi etkileyen anılarımızın anısına açılmış başlıktır.