evrenseladam

evrenseladam

Mesaj Gönder Takip Et
Turist Ömer rütbesi
#Toplam Entry sayısı: 82
kısaca benden Otostop,Adams Peak, Polise Otostop,Ambulansa Otostop, At arabasına otsotop, Trolltunga,Norveç,İzlanda, Erasmus (Amsterdam), 70 kg valizler ile interrail, Kırık Köprücük kemiği ile ABD keşif, Maldivler Issız ada,Lüksemburg İstanbukl non stop 3 gün otostop yolculuğu...
maldivler'de couchsurfing
bir gün karar verdiniz ve maldivler'e gideceksiniz.

baktınız ooo hacım pahalı burası ya benim couchsurfing hesabım fena değil bir girip oraya bakiim dediniz. işte tam orada stop size anlatacaklarım var.

maldivler'de couhsurfing vardır ama fazla yaygın değildir. couchsurfing hesabı olanlar ise genel olarak bunu ticaret amaçlı kullanırlar. örnek veriyorum; önce dashboard'a yazarsınız hemen görüp size yazarlar ben bu adada kalıyorum sana şöyle yardımcı olurum.geceliği 30 dolar'dan konaklama ayarlarım, ucuza snorkerling yaptırırım. mavi tur ayarlarım v.b. sen her ne kadar cuouchsurfing bu değil desende burada çoktan araca dönmüştür. he bu kötü mü aslıdna o kadar da kötü değil çünkü 1200 küsur adadan oluşan maldivler'de 190 küsuründe yaşam vardır. bunların bir çoğu otel ada olduğu için geriye kalan az miktardaki yerel adalar sizin couch ya da uygun fiyatlı misafir evi bulacağınız yerlerdir. tabi bu adaların başkente ya da birbirlerine olan uzaklığının bazen 1000 km'ye kadar çıktığını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. bu mesafeler için bot fiyatları 20 ile 30 dolar arası değişmektedir.

tamam da kardeşim hepsi mi böyle hiç mi gerçekten couchsurfing mantelitesi için yapan yok mu diye soracak olursanız vardır ama sayıları oldukça azdır cevabıını benden alırsınız. Bu adada tanıdığım en iyi ve en yardımsever sınıf öğretmeni luveyza adam.'dır luveyza dünyanın dört bir tanından misafir ağırlayan ve orta okula giden bir kız çocuğuna sahiptir. luveyzanın yaşadığı ada başkent male'ye 750 km uzaklıktadır. bu adaya gitmek için biletinizi önceden ayırtmanız gerekmektedir. couchsurfing hesabınız varsa ''kulhufudushi'' adasında yaşayan luveyza'ya selamımı göndererek talepte bulunabilirsiniz. olur da bir gün gerçekten giderseniz kızına çikolata ve türk kahvesi hediye alın ek olark bal,reçel, zeytşn yağı kolay bulunamadığı için en çok sevdiği ürünlerdir. evde bir mavi aprenaz 2 çadırı görürseniz o benden hatıradır.

saygılarımla,

favori entry'leri

  • favori entry'si bulunmuyor.