pi coin

proje sahiplerinin iddiası bitcoin'in aksine, saklanması yerine kullanılması öne çıkacak bir dijital birim.
kullandığı stellar tabanlı hyperledger ile ne bitcoin gibi enerji canavarı farm'ların ya da her 4 yılda bir gpu piyasasının içine eden ethereum'a kıyasla şu an telefonun arka planında çalışarak (önemsenmeyecek kadar az güç tüketimi ve de performans gereksinimi ile) takılıyor şu an.

network'e girmek için invite gerekiyor ama genel tavsiye tanıdığınız birisinden link almanız yönünde.
daveti alıp kazmaya başladıktan sonra kayıt olmanız için 14 günlük bir süreniz var(gerçek kimliğinizi belirtme zorunluluğu burada devreye giriyor), bu süre zarfında kaydınızı yapmazsanız network'ten uçuruluyorsunuz. bu tip bir işleyiş olması özellikle cihaz çiftlikleri ile network'ü botnet'e çevirmeye çalışanları engellemek. ileride network'e node'ların dahil olması ve binlerce insanın takas kullanımı ile ne hale gelir zaman gösterecek...

ayrıca siz kendiniz kimseyi davet etmemiş olsanız bir sizi davet eden kişi kazmaya devam ettiği sürece size de kazı bonusu geliyor. mevcutta davet eden kişi yokken 3 gün sürekli kazı yapıp ambassador'luğu aldıktan sonra 0.12/saat bir kazma oranı ile günde en az 2 picoin sahibi olabiliyorsunuz. davet eden kişinin aktif olduğu durumda ek 0.03/saat'lık bir oran daha ekleniyor. sizin davet ettiğiniz bir adet kişi aktif ise de 0.03/saat'lık bir oran daha ekleniyor.

bu işlemi telefonunuzdan yapmaktan rahatsız iseniz kaydınızı yaptıktan sonra hesabınızı tablete de geçirebiliyorsunuz.

cryptocurrency'ye girmek istiyorum fakat tüm trenler kaçtı ve ben herhangi bir riske girmek istemiyorum diyorsanız tanıdığınız birini bulup ondan link almanızı tavsiye ederim.

Davetiye kodu : egemencamlibel