karsrail

konuyla ilgili 128 entry daha
sonunda deneyimlediğim tren yolculuğu azcık eleştireyim hazır dönmüşken;

arkadaşlar öncelikle kuşetlerin önünden geçerken her kuşetin içine bakmayı bırakın havasız diye kapı açıyoruz ısrarla her geçen içeri bakıyor küçük ara bırakıyoruz yine içeri bakıyorlar bu nasıl bir merak neye merak, o kadar koridordan geçtim kimsenin kuşetine bakmadım çünkü deli miyim?

bir de gidilen gece herkesin eğlenme niyetini ve eğlenme isteğinin olmasını anlıyorum fakat abartmayın herkes sizinle kaynaşıp arkadaş olmak zorunda değil istemeyenlere ısrar etmeyin, siz milletle eğlenmek istiyorsunuz diye millet de sizinle eğlenmek zorunda mı?

çöplerinizi kaldırmayı öğrenin, lütfen çöplerinizi kaldırın ayıp yani kaç yaşından insanlarız koca 1 gün geçiyor orada sizin çöpünüzü görmek zorunda değil kimse.

kompartımanların kapısını açıp dışarı sarkıyorsunuz, bu tamamen sizin canınızı hiçe saymanızla alakalı beni ilgilendirmez fakat o kompartıman görevlileri sürekli sizin peşinizde koşmak, sizi uyarmak zorunda mı? hukukta kusursuz sorumluluk diye bir kavram var, o kompartıman görevlisi hiç kusuru olmadığı halde sizin başına gelecek bir talihsizlikten dolayı yıllarca yargılanıp ceza alabilir. bir tık ilerisini düşünmek zor değil koca insanlarsınız. her şey instagramdan daha fazla like almak içinse size söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum. eğer bu kadar popüler olmuş bir trende herhangi bir kaza olursa o treni kaldırırlar ve bir daha kimse binemez tabii siz mezarda olacağınız için muhtemelen o günleri görmezsiniz rahat olun.

son olarak lütfen saygılı olun eğlenin, gezin, dilediğinizi yapın ama saygılı olun trendeki her bir eşya ve insana karşı.