yüksek kura rağmen avrupa seyahati yapmak

Aklımın almadığı bir olaydır. Euro 6 lira bandında sürekli yükseliyor. Olum nerden buluyorsunuz la bu paraları?
Maalesef yüksek kur beni de ülkem açısından çok üzdü fakat seyahat etmeme bir engel değil çünkü ben birçok kez az bütçeyle Avrupa turlamış kadınım. Seyahat etmek lüks değildir diyenlerdenim.

Şu zamanda Avrupa'ya seyahat etmek lüks diyorsanız sizi şu site ile tanıştırayım. Glocalzone ile dönüş yolunda insanlara istedikleri ürünü getirerek para kazanıyorsunuz. Özellikle Avrupa seyahatlerimden çok para kazanıyorum :)
tekirdağ edirne kırklareli üçgeni gezilerek yapılabilecek seyahattir.
Lafa gelince "baanağ parağğ veeğr"
derler; ama hunharca gezerler.. Dileniyor musunuz gavur memleketlerde ne bu bolluk?


Dipnot: kıskandı.
bu kur değerlerinin düşmeyeceğini kabullenerek yazmaya başlıyorum.
evet her şeyi 6 ile çarpmak fazlasıyla can sıkabilir. ancak yaşadığımız yerlerde can sıkıntısından saçma sapan yerlere para harcadığımız yadsınamaz bir gerçek. gezgin kafası şöyle çalışır arkadaşlar; bu kahveyi sıtarbaksta içeceğime mekanda şişe açtıracağıma bu paraları toplar gezerim. evet ben artık öyle yapıyorum mekanın çok bir numarası yoksa veya etkinlik yoksa gitmiyorum. biramı evde içiyorum mesela, filtre bardağında yapıyorum kahvemi. erkenden ucuz bilet alınca inanılmaz mutlu oluyorum, gideceğim yeri hatırladıkça içimi bir mutluluk kaplıyor. kumbarayı da görünür bir yere koyduk mu ohh yabıştır.
sonra kıskananlar çatlasın modunda başlasın yolculuk
edit: imla
daha önceden planlamış olduğum seyahatim doların ve euro'nun en yüksek olduğu aya denk geldiği halde (4-5 ay önce) 12 günlük seyehat için konaklama-ulaşım-yeme/içme giderlerim 230€ gibi birşey tutmuştu.

gezmemek için kuru bahane edenler bu entry'yi okumalarını tavsiye ediyorum.
Çokta abartılacak bir durum değildir. O seyahat için nelerden vazgeçildiğini, nelerden fedakarlık yapıldığını da tartışmak gerekir.

Seyahati gerçekleştirmek kadar, o seyahat için çekilecek olan çile de cesaret gerektirir.
bu saatten sonra ancak iş seyahati olabilecek durumdur. (en azından benim için). canım şirket kartı.
1 yıl boyunca kazanılan parayı hakkıyla harcamaktır seyahat etmek çünkü kimi 5 yıldızlı otelde tatil ister kimi romada bir kahve içmek sevdiği ile karşılıklı. daha da imkansız olmadan gitmek mantıklıdır.tek çıktığım için önümüzdeki yıl bir yoldaşla hayal edilmektedir. o zaman 3 tl iken gitmeseydim şimdi hayal bile edemezdim.
Artık kurların bu civarlarda olacağını düşünürsek mantıksız gibi durmuyor. Ama Asya ve afrika da düşünülmeli. Zira daha çok gezebilirsiniz
güzel bir sponsor veya dolu bir cüzdan olmadan yapılması çok da kolay olmayan etkinlik.