yeşil pasaportu olup dünyadan bihaber insan

beraber gidilecek kişiden paraya kadar bir sürü bahanesi olan önyargılı kişidir. gider olymposta gecesi 400 tl'ye bir tatil köyünde kalır ama budapeşte' ye gidip gelmenin daha ucuz olduğunu bilmez.
ne yeşiller heder oldu sizin yüzünüzden.
yeşil pasaportu olup da gezmeyenlerden biri de babamdır ama dünyadan bihaber midir orası tartışılır. hayatının 35 senesini devletine hizmet etmekle geçirmiş ve ailesinin daha temel ihtiyaçlarını karşılamak uğruna yurt dışına çıkamamıştır.

ama oğlunun defalarca yurt dışına çıkmasına destek olmuştur. yaklaşık 1 sene yurt dışında okumasına ve her yaz yurt dışında staj yapmasına önayak olmuştur.

akademisyen olmam ve dünyayı öğrenmem adına verdiği maddi manevi destekler sayesinde oğlu olarak benim kendime ait yeşil pasaportum var. hatta 1 yaşındaki kızımın da yeşil pasaportu var.
yıllar boyunca devlet memuru olarak çalışmış hayatında bir kere tatile çıkacak lüksü olmayan kişidir. o paraya sahip olduğunda da evine yeni eşyalar felan almayı tercih eder bu insan tipi. çocuğunuza iyi bir ahlaktan sonra miras bırakabileceğiniz en iyi şey yeşil pasaporttur bana göre.
bu arkadasların direk internetten isyan eden bir dayı vardı ona müracat edip kendilerini dövdürmeleri geremektedir.
var bir kaç tane bende de böyle arkadaş. valla ne desem bilemiyorum, kelimeler kifayetsiz. allah akıl fikir versin.
Türkiye'deki memur kesimi düşünüp dünyadan bihaber denilerek küçümsenmemesi gereken kesim.
Keşke pasaport değistirme imkanı olsaydı diye düşündüren insan.
hayatın adaletsizliğini yüze vuran durum. Çok var bunlardan. Ben bordo halimle konsolosluk kapılarında ömür geçirirken adamlar tv karşısında döt büyütüyor. Adaletine dünya...
dünyanın en mal insanı diye tanımlamak, bariz sığlık ve mallıktır. çünkü genelleme yapmak mallıktır. aynı şekilde bordo pasaportu olup da, sadece kimlik ile gidilebilen ve vize istemeyen birkaç ülke var. ve bu ülkelere gitmeyen mal mı oluyor allasen?

ayrıca geceliği 400 liradan olympos'ta kalan bir memur çocuğu görmedim ben bugüne kadar. olsa olsa malum parti çocuğudur o.
bordo pasaportumla kendi pasaportlarını değiştirmek için can attığım insan grupları. vizeye para yetişmiyor.
dünyadan bihaber olmak zorunda kalanları da vardır. henüz gerekli cesareti toplayamayıp, gereken zamanı elde edememiş olanları da yola çıkmaya davet ediyoruz. yaş 25 olmadan!