yeşil pasaportu olup dünyadan bihaber insan

/ 2
beraber gidilecek kişiden paraya kadar bir sürü bahanesi olan önyargılı kişidir. gider olymposta gecesi 400 tl'ye bir tatil köyünde kalır ama budapeşte' ye gidip gelmenin daha ucuz olduğunu bilmez.
ne yeşiller heder oldu sizin yüzünüzden.
bu yaza kadar (bkz: ben).bunun bir avantajdan öte süper güç olduğunu farkettiğimde iyi ki memur çocuğuyum dedim.
hala her gün üç defa öpüp başıma koyarım
yıllar boyunca devlet memuru olarak çalışmış hayatında bir kere tatile çıkacak lüksü olmayan kişidir. o paraya sahip olduğunda da evine yeni eşyalar felan almayı tercih eder bu insan tipi. çocuğunuza iyi bir ahlaktan sonra miras bırakabileceğiniz en iyi şey yeşil pasaporttur bana göre.
yeşil pasaportu olup da gezmeyenlerden biri de babamdır ama dünyadan bihaber midir orası tartışılır. hayatının 35 senesini devletine hizmet etmekle geçirmiş ve ailesinin daha temel ihtiyaçlarını karşılamak uğruna yurt dışına çıkamamıştır.

ama oğlunun defalarca yurt dışına çıkmasına destek olmuştur. yaklaşık 1 sene yurt dışında okumasına ve her yaz yurt dışında staj yapmasına önayak olmuştur.

akademisyen olmam ve dünyayı öğrenmem adına verdiği maddi manevi destekler sayesinde oğlu olarak benim kendime ait yeşil pasaportum var. hatta 1 yaşındaki kızımın da yeşil pasaportu var.
Herhangi bir aksilik çıkmazsa ben de altı yıl sonra yeşil pasaportlu bir gezgin olacağım, işte o zaman korkun. herkes gezmek, ufkunu açmak zorunda değil. hayat insanları bambaşka yönlere savuruyor. ortamlarda gezmeyi seviyorum diye takılıp yeşil pasaportun avantajlarını yaşamıyorsa vah ki ne vah.
25 yaşından sonra dünyadan bihaber olacak insan türüdür. Herşey çok geç olmuş olacaktır. 😈
bu arkadasların direk internetten isyan eden bir dayı vardı ona müracat edip kendilerini dövdürmeleri geremektedir.
gezmek veya gezi kültürü dediğimiz olgunun, her kesime hitap etmediği gerçeğini hatırlatan, fazla konfor seven insanların gezide fazla para harcayacağı düşünmesinden dolayı, aklının ucundan dahi geçmeyen, hatta ve hatta doblo almanın daha mantıklı geldiği insan grubu. saygı duyulmalı, herkes gezmek zorunda değildir.
dünyadan bihaber olmak zorunda kalanları da vardır. henüz gerekli cesareti toplayamayıp, gereken zamanı elde edememiş olanları da yola çıkmaya davet ediyoruz. yaş 25 olmadan!
bordo pasaportumla kendi pasaportlarını değiştirmek için can attığım insan grupları. vizeye para yetişmiyor.
dünyanın en mal insanı diye tanımlamak, bariz sığlık ve mallıktır. çünkü genelleme yapmak mallıktır. aynı şekilde bordo pasaportu olup da, sadece kimlik ile gidilebilen ve vize istemeyen birkaç ülke var. ve bu ülkelere gitmeyen mal mı oluyor allasen?

ayrıca geceliği 400 liradan olympos'ta kalan bir memur çocuğu görmedim ben bugüne kadar. olsa olsa malum parti çocuğudur o.
/ 2