we miss turkey

Geçtiğimiz nisan ayında kapatılan Wikipedia'nin Facebook sayfasında yayınladığı profil fotoğrafında yazan slogan. 1 yıl olmuş şaka maka ben 1 hafta önce bununla ilgili başlık açacaktım. Nasıl da güzel unutturdular lan yalnız artık kimsenin umrunda bile değil aslına bakarsan bizim gibi üretken olmayan hazıra alışmış toplumlar için bu çok mantıklı bir strateji.
İnsanlar eskiden bişey öğrenmek istediğinde anında önlerine sunuluyordu Wiki tarafından telefonun parmaklarının ucundaydı şimdi ona bile gerek duymuyorlar nefis.
Çok doğru ama gayet giriyoruz engeller zihinlere olmadığı sürece sorun yok araya istediği kadar buzlu cam koysunlar kendilerine beyin koyamadıktan sonra.
Ben artık konuşan insanların da bıktığını düşünüyorum çocuk gibi kendi bildiğini okuyanlara pekte birşey anlatılmaz onları yadırgamak artık vasatça bir eylem sayılmalı kendi çöplüklerinde boğulsunlar diyeceğim ama aynı bataklığa bizi de çekiyorlar

Yineliyorum artık bu çocukça işler bıktırdı insanda az aidiyet duygusu olur az düşünebilir bu hareketler 1. Sınıfta erkeklerin sevdiği kızın saçını çekmesi gibi komik