türkiye

/ 2
3 tarafı denizle, 4 tarafı düşmanla çevrili olan, medeniyetin beşiği, neresini kazsan tarihi eser fışkıran ama o tarihi eserlere bir o kadar da sahip çıkamayan, bir zamanlar roma imparatorluğunun tahıl ambarıyken 2017 yılında dışarıdan saman ithal eden, tarihin ilk zeytin yağının yapıldığı topraklar iken günümüzde o ağaçları kesen ve yerine beton dikenlerin yaşadığı ülkem, güzel (!) ülkemiz.
Artık yaşamaktan korktuğum, çocuklarıma ilk fırsatta gidin bu ülkeden dediğim canım vatanım, Türkiyem.
neden bu kadar az entry var bu başlıkta ilginç... Hiç mi düşüncemiz yok acaba bu ülke ile ilgili ?
türkiye'deki demokrasinin bi'üst versiyonuna demokrasiötesi deniyor ve gözle görülemiyor. Bkz: morötesi
turistik olarak gezilebilir görülebilir yerleri bir hayli fazla olan ülkedir. üç kıtayı birbirine bağlar.
Akdeniz, Ege, Karadeniz, iç Anadolu, güney doğu anadolu, doğu anadolu, Marmara bölgesi olmak üzere 7 bölgeden oluşan, 4 mevsimi yaşayan, 3 tarafı denizlerle kaplı, 81 ilden oluşan ülke. Benim, bizim ülkemiz.
Irmağının akışına ölünesi, en güzel dağlarında çiçekler açan ve şafaklarında yüzen al sancağın asla sönmeyeceği ülkedir.
Birçok ülkeden daha güzel olan fakat insanları tarafından değeri bilinmeyen canım ülkemiz.
3 tarafı denizlerle, 4 tarafı düşmanlarla, her tarafı betonlarla çevrili ülkemiz.

karot firmaları
Turizm acisindan gayet guzel olup insanları acisindan berbat olan ülkemiz. Bizim insanımız kötüdür. Köylüsü ve kentlisi hepsinin ahlâkî sorunları vardır. İnsanımız doğamızın ve cumhuriyetimizin kıymetini bilmemekte. Ibn-i Haldun "coğrafya kaderdir." diyerek doğru söylemiştir. Biz ne Batı olabildik ne de Doğu. Arada sıkıştık ve kim nereye çekerse gittik.
/ 2