türk insanının kavga etmek ister gibi konuşması

trafikte herhangi ufak bir anlaşmazlık veya hak ihlali, süpermarket kasa sırası beklemee anı vs. hiç büyütülmemesi gereken durumların bi anda karakolluk olaylara dönüşmesini sağlayan tutumdur. eskiden de vardı ama gözlemim pandemi döneminde iyice gerilen toplum(ki 343 tane sebebi var bu durumun, boş yere gerilmedi insanlar) daha da kavgacı olmaya başladı. durum çok iyiye gitmiyor, düzelecek gibi de gözükmüyor.
yaşadığım yer gereği çok fazla kavgaya şahit oluyorum. olayın başını yakalayabildiklerimden gördüğüm incir çekirdeğini doldurmayacak şeylerin bir iki laf ve cümle ile nerelere geldiği. yazıktır.
Genellikle İstanbul’da tanık olduğum durumdur. Ege insanı böyle değil açıkçası ve benim de alışık olmadığım bir kabalık bu. Migros’ta sıra beklerken saçma sapan bir sebeple tanımadığım bir kadının anlamsız kabalığına tanık olduğum için çıktıktan sonra ara sokağa girip ağlamıştım. Afedersiniz ama nezaketsizliğinize sıçayım sizin, kendinize olan nefretinizi başka insanlardan çıkarma özgürlüğüne sahip değilsiniz.