telegram

(bkz: whatsapp)'tan çok daha güzel ve kullanışlı anlık mesajlaşma uygulaması.

hemen hemen her platforma kurabilirsiniz ve heryerden ulaşabilirsiniz. mesela en güzel özelliklerinden birisi, whatsapp gibi bilgisayardan ulaşırken telefonunuzu açık tutmanıza gerek yok.

daha bir sürü özellik mevcut içinde. aktif olarak kullanmaya başladığınızda hak vereceksiniz.
yaptığım network ve bitcoin işinde bilgilendirme amaçlı çok fazla gruba dahil olmak zorundayım. ve bu grupların mevcudu oldukça fazla whatsapp bu konuda sınırlı telegram'da daha fazlasına izin veriyor. bu sebeple telegram kullanıyoruz. zaten hepsinin kullanım amacı aynı.
3 yıldır ara ara kullandığım başarılı mesajlaşma uygulaması.
Gönderdiğiniz belge/fotoğrafların boyutlarının değişmemesi güzel bir özelliği
(bkz: secret chat) özelliği de bazı durumlarda işlevseldir.
Gönderdiğiniz fotoğrafları belli süre sonra silinebilir yapabiliyorsunuz.
secret chat özelliğinden dolayı bazı torbacıların kullandığı uygulama.
telegram uygulaması mobil, masaüstü ve web tabanlı mesajlaşma uygulamasıdır. muadillerinin arasında ciddi bir ivmeyle sıyrılmış ve şuan ki mobil mesajlaşma uygulamaları arasında ciddi bir konuma gelmiştir. kullanıcı deneyimi açısından bakıldığı zamanda; kullanıcılar büyük oranda ilk kullandıkları üründen kolay kolay vazgeçemezler. çok ekstrem bir durum olmadıkça başka bir uygulamayı tercih etmemektedirler. ancak halihazırda kullandıkları programdan yana sorun yaşarlarsa ya da başka bir uygulamada istedikleri özellikleri daha üst seviyede bulurlarsa o zaman yeniliklere açık olurlar. işte telegram da en çok bu konuda başarı sağlamış ve kullanıcı sadakati dediğimiz zincirleri kırarak kendi kullanıcı kitlesini oluşturmuş durumdadır.


https://www.telegramindir.com/
Haber editörlüğü işi için 2 aylığına kullanmak durumunda kaldığım fakat işi bıraktıktan sonra kullanmadığım için sildiğim uygulama.
Reklam olayını bedaya getirmiş uygulamadır. Eğer bu bir pazarlama stratejisiyse bunu yapan kişinin gerçekten bir ödül alması gerekiyor. bizim gibi pazarlamacılar da hala oturmuş (bkz: satan reklam yaratmak) gibi kült kitapları okuyor. bak bak. adamlar çığır aştı sen nerdesin ey gidi...
5 yıldır kullandığım ama biraz önce bir arkadaşın beni 34 bin küsür üyesi bulunan sapıkça bir gruba almasıyla uygulama hakkında düşüncelerim değişti. Bu kadar sapık ve iğrenç insan olduğunu bilimiyordum bu uygulamadı. 4-5 kadın cinsel içerikli videolar atarak onbinlerce erkeği toplamışlar ve milletin ifşasını paylaşarak grupta kalmalarını sağlıyor ve kendileri de ücretli yayın açarak para kazanıyor. 10 dakika grupta durup paylaşılanlara ve sohbete baktım, "aman tanrım dedim " ve çıktım.