tek çık

/ 4
interrail türkiye grubunda, zamanında büyük goygoyları dönen slogan. ciddi derecede gezilere tek çıkılmaması gerektiğini düşünen çoğunluğun olduğu zamanlardı.

tek çık, tek gezme !
ayrı bi tadı vardır ancak evlendikten sonra eşinle çıkmanın tadını vermez
tek çıkmanın en güzel yanlarından biri de; bir yere gitmeye karar verdiğinde yada bir yerde durmak istediğinde kimseye sorma zorunluluğunun olması. O yüzden Yola Çık, Tek Çık.
duyulduğunda kalbi yumuşatıp beyne adrenalin salgılar. dudaklarda kuruluk kollarda yanık hissi verir. çanta gittikçe ağırlaşır. her parmak kaldırma eyleminde ilkokul cezaları akla gelir. yaşama sevincinizi arttırır. özgür yapar. çoğunluk tek çıkar, tek gezmez.
bazen çok sıkıcı bazen de dünyanın en güzel şeyidir. tek veya kimle olduğu fark etmez yola çık!
yola tek çıkıp yolda bi çok arkadaş edinmek üzere eylülde ege turuna başlıyorum umarım bi çok arkadaş ile tanışırım
eğer yolda kendinizi bulmak, farklı duygular yaşamak, özgür olmak, sorumluluk almamak istiyorsanız tek çıkın, tek çıkmak demek hep tek olmak değil. yol birçok şeyi beraberinde getiriyor. açsanız yemek, yalnızsanız insan, susuzsanız su, keyifsizseniz eğlence. tabi tercih meselesi.
Amacına ya da beklentine göre değişir tabi ama hem kendini hem de bi yerleri keşfetmek isteyen biri tabi ki tek çıkmalı. Kendisiyle vakit geçirebilen insanın başkasına ihtiyacı olmaz. Hatta başkası bazen yük bile gelebilir.
Tek çık çünkü;
Plan yapmak zorunda kalmazsın.
Zaten yapmadığın planda kafana göre değişiklikler yaparsın.
Saatlerce yürüyebilir veya saatlerce keyfince oturabilirsin
Yanında mızmızlanan kimse olmaz.
Tüm sorumluluk kendindedir
Daha çok insanla tanışır daha çok etkileşime geçersin
veya tam tersini yaparsın.
Özetle canın ne isterse onu yaparsın.
Tek çık yol açık
/ 4