tcdd kınama kampanyasının olumlu sonuçlanması

ulastırma bakanımız sn.ahmet arslan'ın ve ulastırma bakanlıgının ilgilenmesiyle biletlerin rezervasyonunun kaldıralacagını ve ilgililerin 15 aralık günü arastırma yapıp bilgi vereceklerini iletmişler.

link

kısa sürede açılan hashtagler,instagram,twitter,facebook üzerinden yapılan paylaşımlar,tcdd çağrı merkezine iletmiş olduğumuz mesajlar,mailler aynı zamanda televizyon kanallarının whatsapp ihbar hatlarını doldurmamız hızlı şekilde varolan sonu çözmemizi sağlamıştır.

Destek veren herkese teşekkür ediyorum. #karsrail bizimdir.

edit:link
Ulaştırma bakanımıza bi teşekkür kampanyası yapmamız gerekir.
ilk olarak teşekkürü destek olan bütün arkadaşlarımız hak ediyor.
Destek olan arkadaşlarımıza zaten ilk teşekkürü yapmıştık.
interrail türkiye grubunun sadece bir facebook gezginler topluluğu değil, artık türkiye'nin en etkili ve kuvvetli sivil toplum kuruluşlarından birisinin olduğunun kanıtıdır.
İnterrail Türkiye yalnızca bir facebook grubu değil, bir aile. Hem de koskocaman bir aile. Yeri geldiğinde sarıldığımız, yeri geldiğinde tepiştiğimiz, yeri geldiğinde yollara birlikte düştüğümüz, ağladığımız, birlik olduğumuz, koskocaa bir aile. Ve ben bu ailenin bir ferdi olabildiğim için çok mutluyum. Kurban olduklarım, elinize sağlık. Nice zaferlere
interrail turkiye onculugunde tcdd'ye yapilan baskilar sonucu aciklama gelmis ve dogu ekspreslerine 1 Ocak 2018'den itibaren ilave vagonlar eklenecegi soylenmisti. 25 Aralik gunu de 24 Ocak 2018 icin biletler satisa cikarildi ve cikarildigi gibi doluydu. satisa cikarilan ortulu kuset vagon ve yatakli vagon sayisi birer adetti, ek vagon bulunmuyordu. gunun ilerleyen saatlarinde kontrol ettigimde 1 vagon eklenmis ve o vagon da dolu olarak gozukuyordu.

durumla ilgili bilgi almak icin 444 8 233 ' u aradim. ilave vagonlarin saat kacta eklendigini sordum. ilave vagonlarin belli bir eklenme saatinin olmadigini talimatin genel mudurlukten verildigini, bilet almak icin gun icerisinde kontrol etmemi onerdi. cikan ek vagonlarin hemen doldugunu, kontrol etsem bile aninda islem yapmami belirtsem de nafile. genel mudurdulugu arayip bilgi almak istedigimi soyledim. ankara garin numarasini verdi 0312 309 05 15

genel mudurlugu aradigimda santrale baglandim ve dogu ekspresine ilave vagonlar hakkinda bilgi almak istedigimi belirttim. daire baskani yusuf beye* bagladi. yusuf beye durumu aktardigimda "sizi yanlis baglamislar konuyla ilgili mustafa ... bey* ilgileniyor" dedi.

mustafa beye baglandigimda dogu ekspresine ilave vagonlar ne zaman ekleniyor diye sordum. direkt olarak 15 marta kadar ankara cikisli kars trenlerinin dolu oldugunu dilersem karsa ucakla gidip donusu trenle yapabilecegimi donuse ek vagon ekleyebilcegini soyledi. ben durumu tahmin edince maliyeti ne olur diye sordum. yatakli vagon icin 3250 lira fiyat oldugunu ama yardimci olabilecegini biraz acele etmemi ragbetin yuksek oldugunu ifade etti. pekiyi dedim ya yolcu olarak almak istesek ankara cikisli biletleri, ilave vagonlar gunun hangi saatlerinde ekleniyor diye sordugumda gunde 3 ilave vagon ekleniyor onlar da sabah biletler satisa cikiyor daha sonra gunun herhangi bir saatinde daha once satilmis olan o vagonlar sisteme yukleniyor dedi.

durum kisacasi su: ilave vagon falan eklendigi yok trenin sabah bir kismi bos bir sekilde satisa cikiyor o da bu ragbetle dogru orantili olmak uzere aninda bitiyor. tekel hizmet veren kamu iktisadi tesebbusu olan tcdd de bu ragbeti karsilamak adina ek vagon ilave etmesi gerekirken bunlari acentelara satiyor. daha sonra basin aciklmasi yapip talepleri karsilamak icin ek vagon ilave ediyoruz diyor.

*dahileye numaralari gorsumek isteyenlere verebilirim