tayland

/ 3
son dönemlerde adından sıkça söz ettiren gezginlerin uğrak noktası olan uzakdoğunun en turistik ülkesi.
pattaya phuket Bangkok chiang mai gibi turistik şehirlerinin yanında phi phi adaları da ülkenin en gözde turistik bölgeleridir.

gidince yapılacaklar ;

Bangkok u muhakkak gezin.
pattayayı da gezin gece takılın walking Street caddesinde.
phuketi muhakka gezin o meşhur azur mavisi denizi olan adalara turlar burdan yapılıyor.
phi phi adaları turlarına muhakka katılın.

15 20 gün rahat yeter.motor kiralanıp cok güzel gezilebilir.görselleri altta veriyorum.tayland - winstonsoftbeco-MDfAqtayland - winstonsoftbeco-vPiEj
Fuhuş turizminin yüksek seviyede olmasıyla sık gündeme gelen turizm yeri. Sanırım turist güvenliği düşükmüş ve hırsızlık olaylarıyla fazlasıyla karşılaşılıyormuş.
sosyal medya sayesinde ülkeye dair bildiğim üç şey; ladyboy, fil, balayı.
duyduğumda iğrendiğim, tek gidilmesini çok da iyi karşılamadığım bir ülke.
uzak doğu deyince Türklerin aklına gelen ilk ülke , yenmeyen yemekler, leş ortam, mütevazi gece hayatı :)) , üç beş yer var görebileceğiniz.
bir gezginin giderken yanına türkiyeden sallama çay 3übir arada kahve alması gereken yer
sebebini anlamadığım biçimde çevremdeki insanların sex turizmi için tercih ettiği, bunun yerine doğal güzellikleriyle gündeme gelmesi gereken bir asya ülkesi.
google da gördüğün her okyanuslu fotoğrafa ağzının suyu akarken "yaaa burası neree ya huzur istiyom iştee böle" derken ardından "aa burada mı tayland" dediği ama ucuz bileti hiç olmayan okyanuslar diyarı
gidipte o cenneti 3 ay boyunca tattığım yerdir. Ben ömrü hayatımda bu kadar samimi ve sıcak insanı görmemişimdir. Adamla tartışıyorsun, haksızsın ama adam gelip yine de senden özür diliyor.böyle bir memlekettir
sakız dahi alınsa pazarlık edilmesi gereken memleket. tayland bahtı ve türk lirası arasında çok fark bulunmamaktadır. adamlar turistleri kazıklamaya o kadar alışmış ki 1 e 200 katıp öyle söylüyorlar. adamlar taksimetre sistemini kullanmaktan sonuna kadar kaçıyor en iyisi yoldan bir tuktuk çevirip önceden fiyatta anlaşmak.

chang birası eşliğinde deniz ürünleri tüketilmesini tavsiye ederim. en lezzetli, taze ve ucuz deniz ürünleri yenilebilir. tüm günün yorgunluğu da thai masaj ile atılabilir. fiyatları oldukça uygundur.

bangkok en ünlü caddesi khaosan roadda türlü çeşit insan ve yemek görülebilir. satışta olan kızarmış böceklerin fotoğrafını çekmek için para talep ediyorlardı en son.

tek veya balayı için gidilecek en güzel yerlerden biri phuket adasıdır kesinlikle. hem masmavi berrak denizi hem de eğlence hayatıyla listede olmalı. konaklama açısından havalimanından 1 saat uzaklıkta olan gecesi gündüzü hareketli patong beach tercih edilebilir.
gidilmesi gereken yerler;
bangla road
night market
phi phi islands
maya bay
james bond island
İran dan sonra gidebileceğim dünyada gezilecek ülkeler listemde sıralamada olan bir ülkedir.
/ 3