süleyman soylu

eski demokrat parti genel başkanıdır.66. hükümet bakanlar kurulunda iç işleri bakanı olarak görev yapmaktadır. 2017 yılında mecliste yer alan mhp, akp, chp partilerin çatı adayı olabilecek bir siyaset adamıdır.

(bkz: muhteşem süleyman)
devletin mantık kodlarına sonuna kadar bağlı, eski anti-tayyipçi, yeni tayyipçi, bir çok cinayetin baş sorumlusu, bir çok hukuksuzluğun mimarıdır.
demokrat parti genel başkanı iken ve o zamanlar yaptığı açık hava toplantılarını iyi hatırlıyorum. şuan iç işleri bakanı ve bazı konularda güzel işler başarıyor.
istediği kadar bağırsın çağırsın devletin mafya elidir. kendi elleriyle yaptıkları terörü bitirmeye uğraşırken halkı vergilerle ezen gerçek teröristler hakkında birşey yapmadığı gerçeği ile ne zaman yüzleşir bilemiyoruz. allah diyerek ülkeyi yönetenlerin tarafındadır. piyondur. elinde 500 bin kişilik türk ordusu varken hala suriyeyi ırağı işgal edemeyen korkaklardan biridir. dağlarda gezen 10 bin emperyalist gerillaya bu ülkeyi madara eden bakandır.
Birçok insan fikirlerin gelişmesini değişmesini algılayamadıkları için dönek gibi ifadeler kullanmış.

muhtemelen kendileri 7 göbekten hırsız olsa öyle sabit kalmayı yeğleyecek aksini döneklik kabul edecekti.

Süleyman soylu eski dönemlerde de vatansever bir adamdı siyaset aklı herkes gbi belli bir seviyedeydi.

Fetö'nün deşifre edilmesi sağ sol demeden (aslında sol hala olayları anlayamadı bağnazlık yaptı) herkesi derinden etkiledi.

Fikirler degisti çoğu olay günyüzüne çıktı. Gerçekten ülkesini sevenler devletin yanında yer almaya başladı kimileri de soylu gibi bakanlıklarda yer buldu. Görevini kendine has şekilde iyi derecede yerine getiriyor.
Trabzon'da okuyan bir üniversite öğrencisi olarak söylüyorum; seçim zamanı bu şehirden çıkmayan seçimler bittikten sonra burdaki insanların sorunlarını bilerek unutan hükümet yöneticisidir.