sivrisinek

kampçı gezginlerin alarmıdır. salak hayvanlardır ışığı açınca en yakın zemine konar ve insafsızca etkisiz hale getirilir. (bkz: at sineği)
kamplarda sizi ısırmasa bile arkadaşlarınızdan sürekli duyacağınız, muhabbetinin her yaz kampında bitmediği, en tehlikeli doğa hayvanıdır. (bkz: ayı mı saldıracak önce şu sineklerden korunalım)
ekosisteme faydasının ne olduğunu hala çözemediğim dünyanın en sinir bozucu hayvanıdır.
Yaz aylarında özellikle sulak ve yeşil alanlarda fazlaca bulunan sinek türüdür.

Adapazarı'nı bilen bilir sivrisinek anavatanıdır. Ben bilmiyordum sene 2005 Adapazarı'na akrabagların ziyaretine gitmişiz ilk defa gidiyorum her yer meyve ağacı gündüz gözüyle cennet gibi geldi bana o zamanlar güzel bir gün meyve ağaçlarına dalıyoruz kuzenlerle kuzen dediysem 3 5 tane değil 15 kuzeniz mevsimlik işçi gibi saldırıyoruz ağaçlara akşam oldu yatma vakti geldi tavana o ana kadar hiç bakmamistim başımı yastığa koyduğumda tavanda yer yer karartilar olduğunu farkettim önce rutubet sandim ta ki o mükemmel orkestra vizildayana kadar sabaha kadar istemsiz 4 ünite kan kaptırdım orospu çocuklarına böyle bir sokma şekli olamaz kardeşim sabah kalktığımda içi geçmiş portakal gibi dışım şişmiş içim bomboş kalmıştım.
Sivrisinek alerjisi olan bir kampçı olarak çok çektim senden
Gece tam uykuya dalarken kulağına eğilip "vızz "der. Kalkarsın ayağa öldürmek için sanki halüsinasyon gibidir ortada yoktur öyle bir yere pusmuştur ki tüm odayı talan etsen bulamazsın. tekrar yatarsın ve yine bir "vızz" kendinden geçene kadar mücadele edersin ama en sonunda kazanan sivrisinek olur.
babamın son kullanma tarihi geçen parfümünün sivrileri öldürdüğünü öğrendiğimizde hayatımız değişti******