sarı taksi vs uber

Taksicilerin uber'e karşı ayaklanması sonucunda halk tarafından yapılan karşılaştırmadır.

Karşılaştırmalı bir örnek verecek olursak;
Sarı taksi naziler über yahudiler.
Sonuçta yahudiler kaybederek kazandı.
Uberliler de dayak yediler ama taht kurdular gönlümüzde
uber şoförü olmak için adli sicil kaydınızın temiz olması ,sürücü belgeleriniz uygun olması, taksici olmanız için hiç bir koşulun olmaması durumu ile açık ara sonucun belli olduğu karşılaştırmadır.
Hımm uber hiç kullanmadım fakat 2-3 km için 65 tl verince taksiye uberin daha iyi olduğuna eminim
Uber>Sarı taksi.
Gerci yasadigim sehirde sadece minibus ve dolmus var. Ben minibus derim orasi ayri.
konuyla ilgili 140journos' un her zamanki gibi farklı bir bakış açısıyla yaptığı bir video bulunmaktadır.
140journos:sarı taksinin imtihanı
uberlerin konforu ve ilgisi gönlüme taht kurdu ayrıca bazı taksiciler tüm taksicilerin imajını sarstı müşteri sıkıntısı yaşamaları an meselesi
Buna en benzer yarış bence yıllar önce Nokia-Apple arasında oldu. Nokia bir zamanlar telefonda dünya deviyken, kendini geliştirmeyip eskiye takılı kalınca Apple solladı onu; şimdi esamesi okunmuyor. Bazı insanlar “ama taksicilerin de evi çocukları var” falan diye savunmaya kalkışıyor da bu bir ticaret ve ticarette dostluk vs. Yoktur çıkar vardır. Kim daha iyisini yapıyorsa o ayakta kalır kimse kusura bakmasın.
yurtdışında oldukça yaygın olan fakat türkiye'de "sarı melekler"in tüm zorbalık, kabalık ve kaba kuvvetine maruz kalan sevgili uber kısa bir süre önce yasaklandı fakat uygulaması hala android ve ios telefonlara indirilip kullanılabiliyor.

uber: güvenli, konforlu, taksiye nispeten ucuz
taksi: asla güvenli değil, konforsuz, daha fazla kazanmak için dolandırdığı için ve beğenmediği güzergaha götürmediği için pahalı
sarı taksilerin “çok yakın be abla, gidemem” dediği yerde yetişir uber. 5 kişi olunca sarılar bizi alsaydı binmezdik elbet ubere. bir de sarı taksilerin dolaştıkça dolandıran muhabbetleri cabası. bu sebeplerden ötürü seninla deyılııız sarı taksileeer!
Sarı taksi eşittir kaba saba sürücüler, yakın mesafeyi duyunca taksiden indirmeye çalışan adamlar ha ama uber çağırdığını fark edince de ahkam kesen tipler. kendilerinden nefret ettiğim söylenir. Uber ise rahatlık, ulaşım kolaylığı, en önemlisi güvenlik ve kibarlık.