salda gölü

/ 16
nihayet bu ayın sonunda gidebileceğim, Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen krater gölü.
hala gidememiş olmanın verdiği huysuzlukla giden herkese bilenik olma iç güdüsünü yaratan şahane bölge
Çok fazla reklam yapılmasinin sakincali olacagini düşündüğüm yer.
Düğün fotoğrafçıları keşfettiğine göre burası da biz gidemeden bitti demektir.
Salda Gölü Burdur İli, Yeşilova İlçesi sınırları içerisindedir. Bembeyaz kumsalı ve berrak suyundan dolayı Türkiye'nin Maldivleri olarak lanse etmektedir.Gezginlerin, karavancıların ve günübirlik tatilcilerin yeni adresi olmuştur.
2016 yılından önce daimi gezginleri olan Salda Fest ve Biz evde Yokuz gibi isimler ile ismini en top 10 a çıkaran göl. Halk plajı umduğunuzu karşılamayacaktır. zira çok fazla doğa bilmez insanların gelmesiyle çivi çakılması yasak olan kumlarda ateş yakıp sabahında çöğünü bırakıp döndüler. O yüzden gölün diğer noktalarında fotoğraflardaki huzuru yakalarsınız.
hayatımın en büyük aşkını ve aynı zamanda en büyük hayal kırıklığını burada tanıyan biri olarak her gittiğimde gözümde canlanıp bamtelime dokunur. sonrası gelir aklıma nefret ederim. buna rağmen vazgeçilmeyecek olan alternatif en güzel kamp alanlarından biri.
Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan ve mükemmel kelimesinin bu dünyadaki karşılığı olan yer. Ayrıca yeri gelmişken Yeşiltepe ve Burdur Müzesi, İnsuyu Mağarası, Sagalassos Antik Kenti, Kybra Antik Kenti mutlaka gidip görülmesi gereken yerlerden.
son yıllarda sosyal medya sayesinde ünlenen türkiye güzelliklerinden biridir.
kısa zaman sonra uzungöl'den farkı kalmayacak olan turizm magandalarının henüz keşfedemediği yer bunu buraya yazıyorum yakın zaman sonra ben demiştim diyeceğim
/ 16