sakarya

birçok zıtlığa ev sahibi, çok kültürlü, enteresan şehir. insanını tanıdıkça seversiniz. birtakım saldırılar olsa da doğası direniyor; bazı köyler, yerler öyle muhteşem ki.. çok geç olmadan gelin, çaylar semaverden!


(bkz: tatangalar)
(bkz: acarlar longozu)
(bkz: çiğdem yaylası)
(bkz: poyrazlar gölü)
(bkz: dikmen yaylası)
(bkz: maden deresi)
(bkz: beşköprü)
(bkz: keremali dağı)
(bkz: doğançay)
(bkz: acelle yaylası)
Sapanca’yı zengin Arapların işgal etmesiyle bir miktar bozulma yaşasa da kendini korumaya çalışan yaşamak için tercih edilebilir güzide şehirlerimizdendir.
adı çok ön planda olmamasına rağmen, imkan olarak birçok yerden daha başarılı bir şehirdir. sanayi, ulaşım, gezilecek yerler, eğitim, sağlık ve aklınıza ne geliyorsa. adeta istanbul'un bir ilçesi gibidir.
kimse kusura bakmasın kocaman bir ulus'tur. ankara ulus yani. onun gibi boş.
ilk defa etek giyen kız görmüş gibi bakan halkıyla,kurnaz ve kazıkçı esnafıyla leş bir şehir.
Üniversitesi hayatım. 4 yılım. Bodrum gibi bir yerde doğup, büyüdükten sonra üniversite için fazlasıyla zıt bir yerleşim olsa da ilginç bir şekilde sevdiğim şehir.
Eğitim hayatımı devam ettirebilmek için zoraki gittiğim ve istanbul'a her döndüğümde özlediğim şehir.

Sakinliğini ve trafiksiz yollarını seviyorum be Sakarya!
şu an yaşamakta olduğum ve üniversiteden sonra daha bir sıkıcı olduğunu düşündüğüm şehir.
ıslama köftesi ve kabak tatlısı olmasa çekilecek dert değil.
980 bin civarında bir Nüfusa sahip olan Sakarya - Adapazarı , Marmara Bölgesi içerisinde bulunan ve İzmit , Bursa , Bolu , Bilecik ve Düzce'ye komşu olan bir çok doğal güzelliklere ev sahipliği yapan muhteşem şehirlerimizden bir tanesidir.Marmara Bölgesinin Çatalca - Kocaeli bölümünde yer alan Sakarya, özellikle Kurtuluş Savaşı esnasında kırılma noktası olan ‘’Sakarya Meydan muharebesi’’ ile bilinmektedir. Sakarya'nın tarihi geçmişi yüzlerce yıl önceye kadar gitmektedir. Birçok tarihi ve kültürel eserlerin bulunduğu kent, bu yönüyle bir kültür turizmi sahasına girmiştir. Bunun yanı sıra, Sakarya tabiat güzellikleriyle ülkemizin en nadide köşelerine sahiptir. Doğa gezginlerinin sıkça tercih ettiği Sapanca bölgesi, bu ilimiz sınırları içerisinde yer almaktadır.
Sakarya, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık yirmi ikinci şehri.