rick and morty

/ 4
büyükbaba rick ve torun mortynin uzay maceralarını anlatan, komikli bir çizgi dizi serisi. paralel evrenlerde, insan organlarında, uzayın derinliklerinde geçen hikayesi ile basit amerikan mizahının daha da geliştirilemeyeceğini düşündüğüm, hayatımda izlediğin en iyi şeydir.

edit: imla
izlerken garip duygulara sokan, içten içe üzen ancak göndermeleri ile yarıla yarıla güldüren animasyondur.

Ayrıca aile terapistine gitmemek için kendini turşuya çevirebilecek kadar sayko bir büyük baba barındırır.
5 bölümdür bir şey anlamamam dolayısıyla kendimi gerizekalı hissettiren animasyon.
Geç keşfettiğim über dizi. Cihanın ve bütün paralel evrenlerin içinde bulunan Rick'lerden en akıllı olanı bizim Rick ve uyuz torunu Morty'nin maceralarını anlatır. Güncel ve geçmiş yapımlara yaptığı göndermeler ile (bkz: gönderme) kahkaha attırma potansiyeline sahiptir. Bir arkadaşıma ilk bölümü izlettim bu ne saçma şey lan diye yarım bıraktı. Herkesin sevmediği ama sevenin çok sevdiği dizilerden.. Tiny Rickkk!!
izlediğim ilk çizgi dizi ve bana bunu gerçekten sevdirdi. kendimi buhranda boşlukta yalnız hissettiğimde arada açar bir bölüm atarım neşem yerine gelir biraz.
durup dururken ''hey morty'' dedirtmiştir bana.
nihilizme vurgu yapılmaktadır. rick ve morty'nin seslendirmesini aynı kişinin (bkz: justin roiland) yaptığını öğrenince şok olmuştum. inanılmaz eğlenceli ve saçma olan bir çizgi film.
justin roiland ve dan harmon'un efsanevi yetişkin çizgi dizisidir, benim için south park ve futuramayı geçerek tahta oturmuştur.sadece bir komedi dizisi değildir, zaman zaman da dramı köküne kadar hissettirir ve müzik seçimleri de mükemmeldir.bölümlerinde felsefeyi ağır olarak kullanır(aktif nihilizm,pasif nihilizm,varoluşçuluk,absürdizm)

chaos chaos
Uzun süre izlemeye direnip, iki gün önce izlemeye başladığım harika çizgi dizi.
/ 4