pet şişede su kaynatmak

Bildiğiniz pet şişeyi direkt köze oturtarak yapabileceğiniz eylem. Yanınızda cezve vb. şeyler yoksa hayat kurtarıcı olabilir. Dikkat edilmesi gereken yegane husus şişenin ağzının açık olmasıdır. Aksi takdirde su kaynadıkça hava sirkülasyonu sağlanamadığı için şişe patlayacak; sizi, ateşinizi ve sallama çayınızı üzmekte üçlü kombo yapacaktır.

Sağlığa zararları hakkında bir bilgim yok. Benim yüzümden kanser de olmayın şimdi.

Edit: neden bu kadar eksi almış anlamadım. Sağlığa zararı hakkında bilgim olmadığını da yazmıştım halbuki.
pek tavsiye ettiğim bir yöntem değildir. onun yerine marketten 1 adet kutu didi alıyorsunuz (çünkü hacmi geniş). içindekini tükettikten sonra en üst kenardan yaklaşık 1 cm kadar aşağısına bıçakla yarık açıyorsunuz (delik değil). bıçak boydan boya (kutunun diğer tarafından çıkacak şekilde) kutuya düz bir şekilde sokuyorsunuz ve sap yerine kullanıyorsunuz. içine suyu doldurun ateşe devrilmeyecek şekilde koyun yavaşça bıçağı çıkartın su kaynamaya başlayınca tekrar bıçağı sokarak sap misali kullanın suyunuz hazır ve diğer yönteme göre biraz daha uğraştırıcı gözükse de basit bir işlem ve daha sağlıklı.
kaynattığınız su ile beraber kansorejen kimyasalları da bir güzel içtiğiniz etkinliktir.
püfür püfür sigara içer, sabaha kadar kamp ateşin dumanını solar sonra ben bundan içmem çok sağlıksız diyenleri hiç anlamam.
Kirli suyu içmek daha mantıklı bı eylem gibi gelmiştir.
Olum tadı falan geçer ona ya ne çayı
güneşte kalmış pet şişelerden bile su içilmesi kansere vip bilet çıkarırken, direk suyu pet şişede kaynatıp içmek biraz şov bence.
ha pet şişede kaynatıp, etrafına bez sarıp sıcak su torbası yapacaksanız hiçbir zararı yok. istediğiniz gibi kaynatın.
içmenin sağlığa zararlı olduğuna şüphe yok sanırım.
ama tabi soğukta bir parça beze sarıp tulumun içine koymak müthiş bir fikir. (yanınızda varsa sıcak su torbasına aktarmak daha da iyi tabi)
eskiden bi akrabam bu şekilde su kaynatıp çay demlerdi kanser olmadığımıza şükrediyorum. ayrıca içmek için kullanılmaması gereksede soğuk kamp günlerinde suyu bu şekilde kaynattıktan sonra çadırınızın yada uyku tulumunuzun içine sokarak ısınabilirsiniz.
İçildiği takdirde müstakbel çocuklarınızın 8 kol 9 bacak dogma ihtimalini %60 oranında arttırabilir