paris'teki hediyelik anahtarlıklar

/ 2
önce tanesi 1€ denilen daha sonra pazarlıkla 5 tanesini 1€ ya düşürdüğümü sandığım anahtarlıklardır. meğerse herkese öyleymiş. vay aq marakeşlisi dolandırmış bizi. pazarlık yaptığımı sanıp meğerse yapmamışız.
2012 de 10 tanesini 1 euroya aldığım anahtarlık. sonrada çok dandik bulup kimseye hediye etmedim o ayrı.
1 euro 5 adet şeklindedir. Son derece dandiktir. Ama biraz ara sokaklarda dolaşırsanız 1 Euro'ya daha güzel şeyler bulabilirsiniz.
Eiffel kulesindeki gift shoplardan değil de kule çevresinde satan zencilerden çok daha ucuza alınabilen hediyelik eşyalardır efendim.
Louvre müzesi çıkışında tanesini 1 Euro'ya satmaya çalıştı abimiz. Muhabbet ilerledi ve Ümraniye Çakmak'ta 4 yıl saat sattığını öğrendim. Ben de Ümraniye'den geldiğimi söyledim ve acımış olmalı ki normalde 1 Euro ama al sana 3 tanesi 1 Euro dedi. Eyfel kulesinin dibine gittiğimde herkesin 3-5 tanesini 1 Euro'ya sattığını gördüm. Paris'te dükkanlara girmeyip sokaktan aldığınız anahtarlıkların kalitesizliği nedeniyle kimse Paris'ten aldığınıza inanmayacaktır.
Dükkanlarda tanesi bir euroya satılırken eiffel civarı zenci abilerimiz beş tanesini bir euroya satmakta birde boy boy büyükleri falan var biblo gibi ama dandiklikten yıkılıyor elinizde biraz kalsın demir kokusu gibi bişey bulaşıyor ama iyiler abiler en azından zorla satmaya çalışmıyorlar ya da benim tipi görünce para olmadığını anlayıp uzak durdular o da bir ihtimal tabi
/ 2