para biriktirme yöntemleri

Gerek gezmek gerek eğlenmek gerek öğrenmek gerek diğer işlerimiz için ama az ama çok ihtiyaç duyduğunuz parayı biriktirme yöntemleri kişiden kişiye değişmekle beraber benim için üzerinde hedefimin yazılı olduğu bir kumbara içerisinde biriktirmektir.
Yıllardır biriktirmeye çalıştım ama bir türlü birikmedi. Sonra bir baktım ki bunca yıldır kredi kartı borcum ne kadar gelirse gelsin bir şekilde odeyebilmisim. O gün bugündür Kredi kartına 4 taksitle 10 gramlık altın alıyorum düzenli olarak. Borç olunca bir şekilde ödeniyor, hem 130 liradan aldığım altınlar bugün 155 lira. tavsiye ederim.
annenize verin, sizin yerinize o biriktirsin. tabi uzun süreli bi birikim istemiyorsanız uyarın çünkü genelde altın alıyorlar.
Bes birikim için güzel bir araçtır. 4 yıl geçmiş aradan kredi kartından otomatik kesildiği için diğer harcamalarımı kalan miktar üzerinden yapıyorum. %25 devlet katkısıda cazip. Dezavantajı 10 yıl paraya dokunamamanız.
Diğer bir yöntem ise maaşınızı alır almaz bir çeyrek alıp kenara atmaktır. İnsanoğlu altını bozdurmaya erineceği için birikim yapmış olacaktır.
Biriktirdigin paranin degerinin dustugunu gorunce biriktirmiyorum.zaten uc bes bisey.biriktirsem ne olcak ki.
Kardeşime 'hep senin kumbarana para atıyolar ben nasıl doldurucam ki' dedikten sonra gaza gelip 'herkes ablamın kumbarasına atacak' dedi ve benim aylarca doldurmaya çalıştığım kumbarayı iki haftada doldurdu. Canım kardeşim
Çok basit. Temel harcamalar belirlenir, kazanılan paradan temel harcamalar çıkarılır, gerisi toplanır. (bilerek sade ve öz anlattım)
İhtiyaç ve isteklerinizin farkına varıp bir birinden ayırmalısınız. Alışveriş sırasında hemen karar vermeyin eve gidip düşünün. O alacağın t-shirt ün gardolabında alternatifi var mı? Olmasa eksiklik çeker misin? Sorularını sormadan ve forum donanım haber sıcak fırsatlarındaki kampanyalara ve indirimlere gözatmadan satın almayın.
Örneğin bir kahveye 10 lira vermek ne kadar mantıklı? Eğer cevabınız uyanamam gün içinde verim kaybı yaşarım ise evinize ofisinize 10 liraya frenchpress almak. Buna imkânınız yoksa 6-7 liraya kahve yapan yerleri araştırın. Hiç yoktan iyidir.
al kardeşim 000.1 değerinde bitcoin maksimum 1 yılda %600 katlarsın
her maaş günü belli bi miktar dolares alıp 30 gün vadeye koymak. vade sonu yeni maaşla birlikte aynı işlemi uygulamak. dolarese ne kadar güvenebilirsiniz o sizin bileceğiniz iş. ama benim dolarese tlden daha çok güvendiğim kesin.