odessa

ilk yurt dışı maceram burada başladı, ucuz ve uçak biletleride genelde uygun oluyor. herkese tavsiye ederim.
Almanya'dan ret alıp bari Ukrayna'ya gideyim deyip gidiş dönüş biletlerini aldıktan sonra, işe girmemden ötürü, gitmek isteyip de gidemediğim yerdir :/
eylül 2019 tarihine bilet aldığım ve merak ettiğim ukrayna kenti. umarım bu zaman çabuk geçer de gideriz.
kültürü, insanı, doğası ile küçük bir avrasya ülkesi..ruslara nazaran sıcak kanlı ve gülümsemeyi biliyorlar..kızları kadar, erkekleride biçimli..tarihi yapısı, spora olan yatkınlıkları alkışa değer..lakin bizden sayıca giden çoook düzeysiz bireyler resmen adımızı lekeliyorlar. yani bizleri kötü, barbar, kaba, üçkağıtçı, zorba gibi terimlere yakıştırıyorlar..bundada temel etken, gidenlerin çok seviyesiz ve eğitimsiz olmaları..hele kadınlara bakış açıları iğrenç..nolur oarad yaptığınız her küstah yada tutarsız hareketiniz memleketimize, insanımıza yansıyor..biraz medeni ve dostane olalım..ayrımcılık, gavurculuk yapmayalım..koca dünya,neyi paylaşamıyoruz..umarım bu yazım samimiyetle okunur..
Homeros'un yazdığı bu kitap Türkçe'de bu kelime ile anılır. Bir türlü bitiremediğim bir kitaptır aynı zamanda.
bir tiyatroda canlandırdığım şahsın oyunculuk sınavına girmek için “taaa oralardan” yürüdüğü ve aynı şahsın memleketi olan yer.
ukraynanın bir kıyı şehri.
Henüz gitmediğim ama gitmek istediğim yerler listesinde olan bir yer.
cins hayvan pazarlarindan max 40$ verip aldiklari cins kedileri ve kopekleri burda 1500 _ 2000 tl'ye satan çakalların favori şehridir kendisi.
çoğu erkek gibi benimde ilk yurt dışı maceram burada başladı