nofap hareketi

batı'dan çıkma bi anti-mastürbasyon hareketidir. ismi no+fap (tr. otuzbir) sözcüklerinden gelir. taraftarları mastürbasyonu bırakmanın onları maddi ve manevi olarak güçlendirdiklerini iddia ederler. doğruluk payı var mı?
henüz ortada bunlar konuşulmuyorken, nofap diye bir şey bilmiyorken uzakdoğulu rahipleeden etkilenip yaklaşık olarak 3 ay boyunca otuzbir çekmemişliğim vardı. yani nasıl ki hz ibrahim hanif müslüman, hz blanqui hanif marksistse ben de bir hanif nofapçıydım. ne diyebilirim, 1 ay sonra kaç gün geçmiş diye bakmayı bırakıyorsunuz. istesem 3 aydan devam ettirirdim ama faydasiyla ilgili bi inancım kalmadıği için tekrar başladım. ayrıca o esnada kız arkadaş da yapmıştım hatta benim hiç böyle bi kız derdim falan yokken o kendi gelmişti. ossbir cekmemenin bi faydasını görmüs müydüm?... bilmiyorum, benim açımdan 4 hafta sonrasının bir anlamı yoktu. ama bazen uzun süre masturbasyon yapmayınca kadınlar hakikaten farklı bakıyor, ya da bize öyle geliyor.
00 gün masturbasyon yapmadan veya +18 içerik izlemeden dayanabilene büyük bir enerji geliyor. Ve bunun sonucunda daha çekici oluyorlar