nilüfer müzik festivali

/ 3
bursa'da gerçekleştirilen bir müzik festivalidir. 2017 de 3. sü gerçekleştirilecek olan festivalin ilk ikisi nilüfer belediyesi tarafından gerçekleştirilmiştir. bu yılki festivali belediye borçları sebebiyle özel bir firmaya vermiştir. 10 agustos'ta gerçekleşecek festival hemen evimin arkasında bulunan balat ormanında yapılacaktır. festivale gelecek olan yazarlar yeşillendirebilir.
kaliteli bir festivalmiş duyumlarıma göre.güvenliği yüksek imiş,oraya gidenler heeep mutlu imiş.
(bkz: gidemiyorum)
çadırımızın yanından iki metrelik yılan geçen festival. artılarıada vardı tabii .(bkz: oscar and the wolf) gibi değişik kafalı birçok grubu tanıma fırsatını bulabileceğiniz güzel bi fest.
2016 yılında olana katıldım. 3 gün ve harika idi. gece 3'e kadar müzik eşliğinde dans ettiğin ve eğlendiğin etkinlik.

alkolü belli bir alana hapsetmeleri güzel olmuş. kontrol edebildiklerince 18 yaş altını bu alana almıyorlar ve alkol ile bu alandan dışarı çıkmanıza imkan vermiyorlar.

3 sahnesi var.

1 numaralı sahne nispeten daha kalabalık olan, daha popüler şarkıcı ve grupların yer aldığı, sahne tarafına doğru eğimli bir arazide yer alıyor. (alkollü alandan bu sahne izlenebiliyor. al biranı, otur, dinle/izle)

2 numaralı sahne deniz tekin, can gox, manuş baba gibi şarkıcıların yer aldığı bir sahne.

3 numaralı olan da hey douglas vb. ile coştuğumuz ve alkollü alanın içinde yer alan gecenin sonunda dans ede ede enerjimizi tükettiğimiz yer.

çadırlar sadece tellerle çevrili bir alanda yer alıyor. Bu alana girişlerde bileklik kontrolü yapılıyor (çadır bölgesi için ayrı bileklik takılıyor sizlere)

kadınlarımıza ve stk lara destek olmak amacıyla yeme içme bölgesinde ki satıcıların çoğu teyzelerimizden oluşuyor. "bilmem ne yardımlaşma ve dayanışma derneği" gel yavrum, vereyim çocuğum, 3 lira annem gibi sözleri sıkça duyabilirsiniz :)

2016 kamplı kombine bilet : ilk satışta 40 tl ye almıştım. daha nolsun?

2017 de 4 güne çıkarmışlar. 60 kişilik dev şarkıcı kadrosu kurmuşlar. iştahlandırıyorlar. bilet fiyatını da çok artırmamışlar.

dipnot: nilüfer belediyesi kalitesinde bir festival.
Özgürlük nedir bilinmeyen, Müzik = para mottosundaki günümüz dünyasının rahminden doğma bir festival.

Paraları olduğundandır ki türkiyenin hemen hemen en kaliteli soundunu veriyolar festivalde (Festivaller bazında.) Belediye çok barzo yaptırımlar ve tedbirler uyguluyordu.

Bu sene sanırım yapımcılar değişmiş bakalım görelim nasıl olacak.
geçen sene kaçırdığım ve pişman olduğum şu an orada olduğum kaliteli müzik yapılan nadide festivaldir. Bursa'da gerçekleştirilir.
ilk kez geçen sene katıldığımız, bu sene de katılacağımız Bursa'nın güzel bir festivalidir.
içerisi kadar dışarısı da leş bir ortama sahip bu senenin hayal kırıklığı. seneye artık.
geçen sene gidenlerin bir sene boyunca dillerinden düşürmediği ama duyduğuma göre bu sene çok da şey olmayan festival.
/ 3