mustafas gemüse kebap

Berlin'e gitmişken mutlaka denenmesi gereken ortalama yarım saat sıra bekleyeceğiniz döner.
@1 'in tavsiyesi üzerine olur da bir gün gidersem diye notlarım arasında yerini alan mekan
Türkiye'de neden bu kadar güzel döner yapan yok dedirtecek lezzette dürümler satan mekan. Yanlış hatırlamıyorsam dürüm + ayranın 7 euro gibi bir ücreti vardı.
Berlinin en ünlü dönercileri olur kendileri ,kendi şartları içinde fevkaladedir ama Sivas da daha lezzetlisini bulabilirsiniz.
berlin'e yolu düşen gezginlerin yemek için mutlaka uğraması gereken mekan.
2016 yılbaşında -10 derece havada önünde kuyrukta bekleyip "ulan inşallah bu kadar beklediğime değer" dediğim, kreuzberg harikası kebapçı. damak tadı değişir kişiye göre ama ben çok beğendim. ama şaka maka hava çok soğuktu be, bi sn dönerin tadı nasıldı ?? 🙄
almanya' nın bağcıları kreuzberg'de bulunan büfeye benzer yer. 10 dakikada yemek anca çıkar, fazla abartıldığı kadar güzel olmasa da iyidir. gezilecek görülecek yer gibi düşünülüp gidilmeli.
Berlin'de küçük bir döner büfesidir burası. Türkçesiyle sebzeli döner satıyorlar diyebiliriz. Dürümün içine kızarmış biber patlıcan gibi çeşitli sebzeler koyarak servis ediyorlar ve tadı da epey lezzetli. Yine de berlin'de mutlaka denenmeli diyemem nitekim oralara kadar gitmişken local şeylere yönelmek daha doğru bence, türkiye'ye dönünce bol bol döner yersiniz nasıl olsa.

Önünde hiç sıra bitmiyor deniliyor ama bana biraz bile isteye müşteri kuyruğu yaratıyorlarmış gibi geldi. ben gittiğimde hava yağmurlu olduğu için sıra kısaydı ve önümüzde yaklaşık 15 kişi vardı buna rağmen en az yarım saat bekledik. Nitekim sıranın başına ilerlediğimizde döneri epey yavaş hazırlıyor olmaları "acaba bir pazarlama stratejisi olarak mı yavaş çalışıp kuyruk yaratıyorlar ki?" diye düşündürtmedi değil. Velhasıl güzel dönerdi, avrupada türk yemeklerini özleyenler için gidilesi bir yerdir diyebiliriz.
iki defa niyetlendim ama o uçsuz bucaksız sıradan hep gözüm korktu...
yan tarafındaki pizzacıdan iki dişlim pizza alıp öylece izledim..sanırım sırada aç beklememek lazım nasıl olsa beklerken yine acıkıyorsunuz... :)
çok çok iyidir. Berlin'de ucuz yollu yiyebilceğiniz yemeklerden. Ayrıca aşırı doyurucu. Hemen metro çıkışında.
Fakat her zaman önünde kuyruk oluyor, haberiniz olsun.
aşırı aşırı doyurucu. fazlasıyla da lezzetli. adamlara türkçe sipariş verince sempatik muhabbetler de oluşuyor.