milano

sanat,tasarım ve moda şehri olarak bilinen milano, italya'nın kuzeyinde yer alır. görülmesi gerekenler listesinin en başında yer alan (bkz: duomo) katedrali şehrin göbeğinde yer alır
ben bu şehre iki kez geldim ve nedendir bilmem sevemedim. hep bir soğuk gelmiştir.
Merkeze gelip Duomo ya bakıp bı etkilenirsin önce, sonra yanındaki Galleria Umberto ya girer büyülenirsin. Devamında sforzesca kalesini görür, yolboyunca gezdiğin sokaklarda etrafa zevkle bakarsın. Nihayetinde anlarsın ki başka gezecek görecek bir yer kalmamış ve sadece 4 saat geçmiş. Sonrasında sıkılır Como gölüne gitme planları yaparsın. Budur.
Moda'nın beşiği kafanızı nereye çevirseniz ünlü markaların mağazalarıni görebileceğiniz bir gün mutlaka gideceğim italya şehri.
bir türlü sevemediğim, bolca kozmetik mağazası barındıran şehir. sanki kocaman bir alışveriş merkezi gibi gelmişti bana. diğer italyan şehirleri ile karşılaştırdığım zaman çok donuk.
milano'ya gitmişken bence como'ya da gitmek gerekir. sadece gölü değil, sevimli sokak ve meydanları da görülmeye değer. özellikle christmas zamanında çok güzel bir christmas market kuruluyor gölün yanına.
geçtiğimiz haftalarda 1 euro'ya bilet aldığım 11 mayısta gideceğim şehir. biraz baktım fakat diğer italya şehirlerinden daha salt gibi geldi.


vize ve italya konusundaki tecrübelerini paylaşmak isteyen yazarlar yeşillendirsin. avrupa'ya hiç gitmedim... :(
özellikle kızların bayıldığı , benim içinse balon olduğunu düşündüğüm şehir. ama yakınında como gölü diye bir yer var ki kesinlikle görülmeye değer
Merkez tren garının yanında zenci kabilesinin yaşadığı insanın geçmekten korktuğu tren garının bulunduğu pis şehir
otostopla gelmenin mümkün olduğu ama gıtmenin mumkun olmadığı italya şehri
milan ve inter gibi dünya devlerine ev sahipliği yapan şehir