milano

/ 2
sanat,tasarım ve moda şehri olarak bilinen milano, italya'nın kuzeyinde yer alır. görülmesi gerekenler listesinin en başında yer alan (bkz: duomo) katedrali şehrin göbeğinde yer alır
kiko firmasinin bolca shopunun olduğu yer cok uygun fiyatlara kozmetik alabilirsiniz bunun yaninda sokaklarda adım başı sanatçılara rastlama oraniniz da çok yüksek. Tek dikkat etmeniz gereken nokta ise sevimli cool zenci abilerimiz bir anda elinize bileklik takıp sizden para isteyebilirler oyle guzelde düğüm atıyorlar ki ölsen açamazsın bu yuzden de parayı vermek tek çözüm oluyor.
milan ve inter gibi dünya devlerine ev sahipliği yapan şehir
otostopla gelmenin mümkün olduğu ama gıtmenin mumkun olmadığı italya şehri
Merkez tren garının yanında zenci kabilesinin yaşadığı insanın geçmekten korktuğu tren garının bulunduğu pis şehir
ben bu şehre iki kez geldim ve nedendir bilmem sevemedim. hep bir soğuk gelmiştir.
Merkeze gelip Duomo ya bakıp bı etkilenirsin önce, sonra yanındaki Galleria Umberto ya girer büyülenirsin. Devamında sforzesca kalesini görür, yolboyunca gezdiğin sokaklarda etrafa zevkle bakarsın. Nihayetinde anlarsın ki başka gezecek görecek bir yer kalmamış ve sadece 4 saat geçmiş. Sonrasında sıkılır Como gölüne gitme planları yaparsın. Budur.
özellikle kızların bayıldığı , benim içinse balon olduğunu düşündüğüm şehir. ama yakınında como gölü diye bir yer var ki kesinlikle görülmeye değer
geçtiğimiz haftalarda 1 euro'ya bilet aldığım 11 mayısta gideceğim şehir. biraz baktım fakat diğer italya şehirlerinden daha salt gibi geldi.


vize ve italya konusundaki tecrübelerini paylaşmak isteyen yazarlar yeşillendirsin. avrupa'ya hiç gitmedim...
bir türlü sevemediğim, bolca kozmetik mağazası barındıran şehir. sanki kocaman bir alışveriş merkezi gibi gelmişti bana. diğer italyan şehirleri ile karşılaştırdığım zaman çok donuk.
milano'ya gitmişken bence como'ya da gitmek gerekir. sadece gölü değil, sevimli sokak ve meydanları da görülmeye değer. özellikle christmas zamanında çok güzel bir christmas market kuruluyor gölün yanına.
/ 2