memur maaşıyla 101 ülke gezen adam

http://www.hurriyet.com.tr/memur-maasiyla-101-ulke-gezdi-40738449

Hayatını yaşamıştır, standart memur hayatının sınırlarını aşmıştır.
Memur maaşı kısmı saçma olmuş, iyi konumdaki memurlar iyi kazanıyor da, buradaki olay klasik memur yaşantısından farklı yaşamasıdır. Toplumsal dayatmalara meydan okumuştur.

instagram hesabı
Kpss' ye girsem mi diye düşündüğüm şu sıralarda umut olmuştur kendisi.Yolu açık olsun.Darısı gezmek isteyen ben ve benim gibilerin başına olsun.
Kendisiyle tanışmışlığım vardır çok ince düşünceli naif bir insandır. Sempatik videolarını severek izlerim.
Bir şeye yatırım yapmadığını ve birikimini hep gezmek için kullandığını söylemiştir.
Farklı bir bakış açısı tanışmak gerek Facebook'ta arkadaşım olmasına rağmen daha yuzyuze tanışmak nasip olmadı.
asgari ücretle kredi çekip 4500tl ye tlf alan gencin abi millet geziyor valla, sponsoru var para var geziyor biz daha beylikdüzünden çıkamadık gibi söylemleriyle yargıladığı ve kendi haline hayıflandığı bir ülkede, hiç para biriktirmeyerek, bilgi deneyim yaşanmışlıklar biriktirerek yaşayan gezgin arkadaş.
günümüzde memur şartlarının iyi olmasından rahatlıkla gezebiliyor olması artı yönü.
çelebi alper de bu şekilde dünyayı gezmektedir. bildiğim kadarıyla kendisi akademisyen, haliyle yine bir memur maaşı ile dünya gezen bir insan var.

ucuz gezebilmek için imkanlar o kadar arttı ki, mesele memur maaşı meselesinden çok, vakit bulma meselesi bence. bir memurun yıllık 1 ay izin hakkı var. genel tatiller ve mazeret izni vs derken bu izinler daha da artıyor haliyle. bir de kullanmadıkları izinlerini bir sonraki seneye de devredebiliyorlar falan... hal böyleyken içinde gezme tutkusu olan her insanın yapabileceğini yapmış, ev araba alıcam derdine düşmemiş, aferin.

ben yılda bir haftadan uzun süre tatil yapamıyorum mesela. 4 yıl sonra ilk kez bu yaz kısmetse bir haftalık mükemmel iznimi kurban bayramının başına ekleyip iki hafta tatil yapıcam, resmen düşündükçe heyecanlanıyorum. biz napalım ha??

not: istifa et diyenin ağzına kürekle vururum.