kuşadası

Bilinenin aksine İzmir'e değil Aydın'a bağlı olan güzide tatil beldemiz. Kış ayları Tim Burton filmlerinden çıkma gibi olsa da yazları tam bir Las Vegas'a bürünür.
kışın tam bir boş şehir, bir insan bulamazsınız. benim de en sevdiğim zamanlarıdır.
Tatil anılarımın değil üniversite anılarımın olduğu yer. Kolay değil 5 senem geçti. İlk geldiğimde turistik bir yerde okuyacak olmanın heyecanı olsa da kış gelip şehir merkezi hayalet şehre bürününce lanet etmiştim. Şu anda fakülte şahane manzarası olan bir tepede olsa da benim zamanımda otelden bozma, mezarlık manzaralı 4 katlı rezalet bir binadaydı. Her ne kadar lanet etsem de arada öyle değilim hani
betona bürünmüş yazlık(!) ilçemizdir. bıyıklı ve takımelbiseli adamların şehir planlaması vizyonundan ne bekliyoruz ki
yaz aylarında ki kalabalığın aksine kışın da neredeyse tüm mekanların açık olduğu, bu nedenle daha bir sevdiğim ve yaşadığım şehir. milli parkı ise mutlaka gezilesi ve görülesi bir yerdir.
çok güzel yerdir; sağ bacak çapraz bağlarım koptuğu yıl da gitmiştim moral için ama en kısa zamanda gideceğim, yer ayarladım. haziran'ın sonunda bütlerim bittikten sonra gideceğim.
Kat şefliği yapılmaması gereken şehir çünkü turizmci olmak
minik bir ada olan güvercin adaya sahiptir. ismini de bu adadan alır. adada bir de kale var ki mükemmel. ayrıca kalenin içinde dev bir balina iskeleti bulunmakta.
çevremdeki 2 sivaslı ailenin evi ocağı satıp yerleştiği güzide mekan, kalabileceğim tonla yer varken yine de çadırı tercih ediyorum, sitelerin havuzlarında çimip sahil kenarında sızmak hojdur.

(bkz: ladies beach)
turizmi ölmüş ve o esnaf zihniyeti ile de üzerine her gün toprak atılarak dönülmez akşamın ufkuna girmiş aydın ilçesi. insanları ayakta uydurma derdi var tüm esnafta. en küçük kafesinden, emlakçısına kadar tamamı üç kağıtçı. mekanları ise pis.
yokuşlarıyla insanın ömrünü sahiliyle gönlünü fetheden canım memleketim.