konserve

bir yiyecek saklama metodu.
ısı ile sterilize edilen besinler, tekrar bakteri oluşmaması için hava almayan kutularda muhafaza edilir. kampçıların vazgeçilmezidir.
benim anlamadığım nokta ülkemizde konserve üreticilerinin sanki kuvva-ı milliye cemiyetleriymiş gibi isimler tercih etmeleri.

(bkz: yurt konserveleri)
(bkz: yurdum konserveleri)
(bkz: vatan konserveleri)
(bkz: millet konserveleri)
Kamp icin en guzel konserve
Migros patlican kizartmasi konservesidir sabah ogle aksam yiyebilirsiniz
alırken göze çok görünüp kampın ikinci akşamında bir tane bile kalmamasıyla tanınan sevgili yol arkadaşımız. yaptığım izlenimlere göre kadın kampçılar genelde bitirmiyor ve kamptan ayrılırken çöpe atıyor bu arkadaşları. bunu önlemek adına çalışmalarım pek yakında sevgili sözlük ailesiyle de paylaşacağım.
Migros'un ton balıklarını zevkle yiyorum. Hatta kampa gidemediğimde alıp evde yiyorum özlem gidersin diye 😔
şimdi arkadaşlar size güzel bir tonbalığı konservesi ısıtma yöntemi öğreteyim. öncelikle tonbalığı konservemizi açıyoruz ve üstünü peçete tuvalet kağıdı gibi ürünleri böyle ince ince yağını ona emdirerek kat kat koyuyoruz. 10-15 kat incecik peçete olduktan sonra artık yağı emmemeye başlayacak yaklaşık 10 dakika sürüyor bu peçete koyma işlemi. yavaş ve yağı dökmeden hepsini peçetelere yedirerek ilerlemek gerekiyor. sonrasında ise peçeteyi dört bir taraftan ateşe veriyoruz ve bu şekilde 40 dakika süren kesintisiz bir ateşimiz oluyor. ben 15 dakika ısıtıyorum yetiyor. ama şöyle de yapmışlığım var; tonbalığımın ateşi yanarken kenarlara taş koyup bir ocak gibi üstüne de tenceremi koyup pilav yapmıştım. pilav olduktan sonra ton balığının üzerindeki peçeteyi atıp ton balığını da pilava döküp afiyetle yemiştim. oldukça pratik umarım işinize yarar
bim barbunyası +1. közün üstünde fokurdayana kadar ısınmış olanı 1 ekmek yedirir adama
gezgin dostudur konserveler, marketten bezelye alıp ve domates alıp hostelde bezelye yapmışlığım vardır
ton balığı olanı hem besleyici hem sağlıklı hem de tek kapta iki kampçı doyurma potansiyeli olan yiyecek saklama metodu. a101 ve bimde satılanları hayat kurtarır. barbunya pilaki de fena değildir. tabi bu gözler kuzu beyni yiyen de görmüştür o ayrı konu.