kemal kılıçdaroğlu

hindistan’ın efsanevi lideri (bkz: gandi)’ye benzetilen 2009 yerel seçimleri'ne cumhuriyet halk partisi'nin istanbul büyükşehir belediye başkan adayı olan şimdilerde cumhuriyet halk partisinin genel başkanı olan siyaset adamıdır. 2017 yılında ankara'dan istanbul'a (bkz: adalet yürüyüşü)'nü gerçekleştirmiştir.
yaptığı tek icraat adalet yürüyüşüdür, bu yüzden tebrik de edilmelidir. başarız bir liderdir.

ülkeyi demokrasiden uzaklaştırmak serbest, gazetecileri tweetler sebebiyle içeri atmak serbest, ipimle kuşağım diye ortalarda gezinip tamamen sorumsuz devlet adamları tarafından ülkenin içine edilmesi serbestken hala sesini tam çıkartamamıştır.
Hükümetin her yaptığına

-bakın bu çok yanlış !
-böyle bir şey olabilir mi ?
-doğru bulmuyorum.

demek için maaş alan ve bir tane chp linin de çıkıp kardeşim başka adam mı yok memlekette gönderelim şunu diyemediği gereksiz insan.
chp'yi bitiren sahis. koltuga yapisip bir turlu birakmayan her kaybettigi secimden sonra erken secime gidelim diyen parti baskani
Erdoganin
Chp baskanligini birakmasini asla istemeyecegi tek kisidir.
spor müsakabalarında bile sonuncu rakibin ilkini yenme şansı varken ab vizeleri kaldırma olasılığı varken bu adamın başarı sağlaması imkansızdır belki zaman makinesi bulunabilir belki mars dışında güzel eli yüzü temiz yaşanılacak dünyalar bulunabilir ama bu adam asla bu başarılı olamaz ve sanırım o koltukta bir mıknatıs var nasıl bir manyetik alansa yapıştı koltuğa
CHP tarihinde gelmiş geçmiş en başarısız parti başkanıdır. Hükümetin yaptığı icraatlara (doğru yada yanlış) istemezukcülük yapar.
İşin kötüsü kendisi şuan da Türkiye'nin ana muhalefet lideridir.
Dipnot. SSK Müdürü olduğu zamanlarda kurumu kâr ile alıp büyük zararlarla görevini devretmiştir.

CHP de bu kadar siyasetçi varken böyle birisinin başkan olması kabul edilemezdir. Saçmalıktır.

Her seçimde kaybedersem istifa ederim der, her seçimde kaybeder ve istifa etmez. Sn. Kılıçdaroğlu parti başında olduğu sürece CHP ye oy vermek bu saçmalığı desteklemek demektir.
Bu ülkenin muhalefeti daha iyilerini hak ediyor.
Muharrem İnce'nin Chp'nin başına gelmesi gerektiğini düşünüyorum söyledikleriyle fikirleriyle Kılıçdaroğlundan daha iyi olduğu fikrindeyim.
Ülkemin kahvehane adamlarına benzeyen, bulunduğu konuma nasıl geldiği hiç anlamadığım, bu güne kadar muharrem incenin oturması gereken koltuğu işgal eden kişidir.