kemal kılıçdaroğlu

hindistan’ın efsanevi lideri (bkz: gandi)’ye benzetilen 2009 yerel seçimleri'ne cumhuriyet halk partisi'nin istanbul büyükşehir belediye başkan adayı olan şimdilerde cumhuriyet halk partisinin genel başkanı olan siyaset adamıdır. 2017 yılında ankara'dan istanbul'a (bkz: adalet yürüyüşü)'nü gerçekleştirmiştir.
CHP tarihinde gelmiş geçmiş en başarısız parti başkanıdır. Hükümetin yaptığı icraatlara (doğru yada yanlış) istemezukcülük yapar.
İşin kötüsü kendisi şuan da Türkiye'nin ana muhalefet lideridir.
Dipnot. SSK Müdürü olduğu zamanlarda kurumu kâr ile alıp büyük zararlarla görevini devretmiştir.

CHP de bu kadar siyasetçi varken böyle birisinin başkan olması kabul edilemezdir. Saçmalıktır.

Her seçimde kaybedersem istifa ederim der, her seçimde kaybeder ve istifa etmez. Sn. Kılıçdaroğlu parti başında olduğu sürece CHP ye oy vermek bu saçmalığı desteklemek demektir.
Bu ülkenin muhalefeti daha iyilerini hak ediyor.
Hükümetin her yaptığına

-bakın bu çok yanlış !
-böyle bir şey olabilir mi ?
-doğru bulmuyorum.

demek için maaş alan ve bir tane chp linin de çıkıp kardeşim başka adam mı yok memlekette gönderelim şunu diyemediği gereksiz insan.
spor müsakabalarında bile sonuncu rakibin ilkini yenme şansı varken ab vizeleri kaldırma olasılığı varken bu adamın başarı sağlaması imkansızdır belki zaman makinesi bulunabilir belki mars dışında güzel eli yüzü temiz yaşanılacak dünyalar bulunabilir ama bu adam asla bu başarılı olamaz ve sanırım o koltukta bir mıknatıs var nasıl bir manyetik alansa yapıştı koltuğa
Erdoganin
Chp baskanligini birakmasini asla istemeyecegi tek kisidir.
chp'yi bitiren sahis. koltuga yapisip bir turlu birakmayan her kaybettigi secimden sonra erken secime gidelim diyen parti baskani
emekli olmasının elzem olduğu yıllardır bilinen ama 2018 seçimiyle artık tam anlamıyla kesinlik kazanan siyasetçi.
yıllardır duruşunu, chp'yi baykal'dan alıp getirdiği noktayı takip ve takdir eder, gönül rahatlığıyla oyumu verirdim kendisine. son seçimde de gerek cumhurbaşkanı adayı olarak muharrem ince'yi belirlemesi gerekse ittifak çalışmaları için verdiği çaba yönüyle ülkenin gidişatına bir kelebek etkisi dokunuşunda bulunmuştur. lakin artık durum kendisi gibi avrupai bir liderin kaldırabileceği durumdan çıktı. 24 haziran 2018 seçimlerinin sonucu olarak artık alfa bir lider görmek istiyor taban. en yakın dönemde istifa ederek, küsmeden bir üst akıl olarak cumhuriyet halk partisi saflarında siyasete devam etmesini dilediğim lider.
chp'nin başına gelmiş felaket bana göre.. bu kişi başta olduğu sürece kimsenin birşey yapmasına gerek yok.
parti içindeki tek rakibini, en büyük tehtidi tertemiz şekilde egale eden parti başkanı, milletvekili.

house of cards bölümü olabilecek kıvamda bir senaryo yazdı ve oynadı. kendi zihniyetinden ve partisinden bir şahsın, kendisinin dahi seçilemeyeceğini bildiği için rakibini aslan kafesine atıp cebelleşmesini seyretti ve sonunda aslanın yemi olarak kenara atılmasını izledi.