karsrail

/ 5
5 senedir ocak şubat aylarında doğu expresi ile istanbuldan başlayıp kars'a çay içmeye gittikleri etkinliğin adıdır.

bütün vagon kapatılır ve yolculuk yapılır.

www.instagram.com/karsrailturkiye

(bkz: türkiye’nin en uzun tren yolculuğu)
Her düzenlendiğinde bu sefer kesin gidiyorum dediğim etkinlik. Bu arada bu sene kesin gidiyorum.
Kesinlikle yapılması gereken bir şeydir. Her gördüğümde aman yaa ne kadar güzel olabilir falan dediğim, trende ise aşık olduğum manzaralara bakmak İçin uyuyamadığım yolculuktur... Öyle güzeldir. Gitmişken Ani Harabeleri, Ardahan Şeytan kalesini kesin görün... Çıldır gölü de büyük, güzel bir göl. Ordan kaptırın Ağrı'ya İshak Paşa sarayı... O gazla bi de öteki tarafa Artvin'e uğrayın. Bunların hepsi için bir araba kiralamanız gerek. Falan filan. Velhasıl gidin efendim ! Ben bir daha gidicem!
İçimizdeki tren aşkını karsın güzellikleriyle bütünleştiren efsane bir etkinliktir , mart ayında 60 kişi yapmışlıgımız var
Gidemeyip içimde ukte kalan geleneksel rail olayıdır, bu sene geleceğim umarım orada görüşürüz efenim
geçen sene gidemediğim için çok üzüldüğüm etkinlik, bir vagon komple katılır ve bizim aile karsa gider. orda çıldır gölünde eğlenilir, ordan ani harabeleri gezilir ve çay içilip geri dönülür. sızlanılmaz, paylaşımcı olunur, şakalar yapılır, yapılan şakalara kimse alınmaz. bizi sevin lan...
Ankara'dan başlayıp Kars ta son bulan. Hizli tren çalışmaları nedeni ile yakın gelecekte yapılamayacak olan etkinlik.
26 saatlik tren yolculuğu rüya gibi manzara Erzurum da cağ döner Kars ta kaz yenerek çıldır gölünde üzerine rakı içerek sonlandırılan seyehat.
Biraz önce söylemeyi unutmuşum. Karsrail gezisi için yaptığım masrafları çıkarmak için yanımda 30 kilo eski kaşarla döndüm. Aldığım kaşarları çalıştığım kurumda sattım, hem de fahiş fiyatla :) harcadığımdan fazla para kazanmıştım. Aklınızda bulunsun bu tarz bir girişimcilik örneği gösterebilirsiniz.
Çok güzel insanlar katan dünyanın en rahatsız ve keyifli yolculuğu
/ 5