kafa

yeni akım popüler kültür dergileri içinde en elle tutulur olanlardan. ilber ortaylı, alper canıgüz, emrah serbes takip edilmesi için yeterli sebepler.
Son dönem türk edebiyatının kalemi güçlü kalmış kişilerince çıkarılan dergi.
POPÜler kültürde edebiyatın hala önemli olduğunu , şiirin ve yazının eskide kalmadığını gösteren birçok sanatçının bir araya gelerek çıkardığı dergidir. özellikle gençlere ulaşmaları onlara başarıyı getirmiştir. genç nesil mizah dergilerine gösterdikleri ilgiyi bu dergiye de göstermiş ve popüler hale gelmiştir. buna yeni bir edebi akım başladı da diyebiliriz
Edebiyat dergileri içerisinde bana kalırsa en iyisidir. Belirli bir kalitesi ve düzeni vardır.
2014 yılında yayın hayatına başlamış bir edebiyat dergisi. ilk zamanlarda keyifli okuduğum, her ay kaçırmadan takip ettiğim bir dergiydi fakat son bir yıldır artık pek de ilgimi çekmemeye başladı, yazarlarının artması, yazılarının kalitesinin nispeten düşmesi, seçici davranmamaya başlamaları beni dergiden soğuttu. eskiden sunay akın yazardı, emrah serbes yeni hikayelerini yayınlarda, hatta bir sayısında hakan günday kinyas ile kayranın karakter analinizi yapmıştı; şimdilerde yapmıyorlar pek öyle şeyler. genel olarak da ilgi azalmış durumda; instagram ve twitter'da "bohem" takılan gençler dışında, acı bir sımayliy.