kaan kural

bırakın basketbolu futbolda bile işini bu ülkede ben futbol yorumcusuyum diyen birçok kişiden daha iyi yapan güzel insan. kendisiyle karşılıklı basketbol muhabbeti yapmak için birçok şeyi feda ederdim.

kendisini youtube'taki basketball.com.tr kanalından takip edebilirsiniz.
murat kosova, murat murathanoğlu ile beraber ntv'de yaptıkları nba stüdyo programı ile kariyerinde doruk noktasına çıkmış, boston celtics taraftarı, tanıdığım en objektif spor yorumcusu.

öncelikle kaan kural dinleyicilerinin ortak özelliği, basketbolu bilen kişiler olmasıdır çünkü kaan kural'ın konuştukları basketbol'un dışında kalan ve basketbola etkisi olan dinamikleri de izleyiciye yansıtmasıdır. örneğin; all nba star oylaması yapılması konusunda tamamen seyirci seçimlerinden alınması gerektiği konusunda doğru yorumları bulunmaktadır. kaldı ki türk pasaporu olan ve ülkemizde oynayan zaza pachulia'nın nba all star'a ilk 5 başlamasının, nba all star kalibresinde nasıl olumsuz bir etki yaratacağı su götürmezdir. (ilk duyduğumda çüş demiştim)

gönül ister ki pek çok basketbolsever olarak kendisini ekranlarda daha çok görelim, daha çok bilgi ve yorumlarından faydalanalım.
Sokrates dergide iyi yayınları var. Kaan abi candır, severim yorumlarını.