izmir'in kızları

Geçenlerde afet-i devran sarışın rus arkadaşım ile gezerken ona gayrı-ihtiyari İzmirin kızları çok güzeldir dedim. Oda hani neredeler diye sordu bende bak şimdi görürüz dedim, 2 saat kordonda dolaştık. Sonuç bir tane bile güzel kız göremedik. Bende son çare güzel kızlar uyuyordur dedim şimdi, ne diyeyim.
izmir'li diye bir kavram olmadığı için doğru olmayan önerme.
izmir'in kızları güzeldir, ancak kışın çoğunluklarının başka şehirlerde üniversite okumalarından dolayı izmir'de çok karşılaşılması mümkün değildir.
fazla varsa bir dal alabileceğim arkadaşları olan yazarın açmış olduğu başlıktır.
(bkz: keşke benim olsa)
velhasılkelam,
izmir kızıyım diyenlerin yarısı kürt yarısı balkan göçmenidir, zamanında izmire yerleşip "izmirin kızı" tanımlamasının ekmeğini yemek istemeleri yadırganamaz, çünkü nadir ama gerçek izmir kızı cidden güzeldir, bu güzelliğin bu denli meşhur olması fizik dışında özgüvenlerinden kaynaklanan albenidendir.
Özgürleşen güzelleşir önermesini doğrulayan öz güvenlerini de güzelliklerini de buradan alan kadınlardır
güzelliğiyle ön plana çıkmasına karşın kültürü ve modernliğiyle ünlü olması gereken kadınlar topluluğudur
Süslüdür ama bir Nişantaşı kadını gibi karakter sahibi değildir. ( tamlamanın karakteridir bahsi geçen yanlış anlaşılmasın.)
gerçekten merak ediyorum,çok fazla izmire gitmedim ve izmirli kız arkadaşım da olmadı. inşallah bigün benim de izmirli kız arkadaşım olur da ben de böyle bilmediğim bir konuya boş yazılar yazmam
memleketi izmir olan kızdır. güzellik görecelidir der susarım.