ismail abi

Leyla ile Mecnun dizisinden bir karakter demeye dilim varmıyor. Kendisi hepimizin abisi, işsizlerin piridir. Sigortalı olduğu için çatıdan atladığında kendisine bir şey olmayacağını zanneder. Şekerpare'ye aşık, günün çoğunu sahilde kuru yük gemisi bekleyerek geçiren muazzam insan. Sen bizim en kral arkadaşımızsın İsmail Abi!
abimizdir, canımız cigerimiz..

mahallenin delisidir. hepimizin mahallesinde en az bir adet olan delilerden. hani yüzüne bakmadığımız, alay ettiğimiz, gülüp eğlenmek için kullandığımız delilerden. hiçbirimizin kendisiyle arkadaşlık kurma gibi bi gayesinin olmadığı, abuk sabuk şeyler söyleyip, söylettirdiğimiz sonra da "haauuhhahhah deli yaauv bu" diye gülüp geçtiğimiz delilerden.

mahallede yüzüne bakmadığımız, baktığımızda da alay edip durduğumuz bu adam bir dizide biraz daha sempatik, az biraz akıllı deli bir karakter olarak karşımıza çıkınca "abim, ismail abim, sen üzülme, canını yerim" ikiyüzlülüğü, yavşaklığına büründük hepimiz. bi ismail abimiz olsa diye ağıtlar yaktık. vardı işte hepimizin mahallesinde bi ismail abi. hangimiz yüzümüzü çevirdik ona, hangimiz dinledik, hangimiz gözlerinin içine baktık? hangimiz gerçekten tanımak istedik mahallemizdeki ismail abiyi?

mahallenin delisi diye kendimizi eğlendirmek; onu tanımaktan, onunla arkadaş olmaktan daha kolaydı. ve biz yine kolay olanı seçtik.
Ne kadar kizsamda ismail abi diye bagiranlara iyi ki varlar lan.zaten ben sehirin monotonlugundan sikildigim icin kamp atiyorum.sen gecenin 4 unde bagir,bagir ki farkli yerde oldugumu hissedeyim.hic kizmam,sinirlenmem bu sahislara.hatta birlikte bagirmisligim da vardir
Şu abarttığınız diziyi bir türlü sevemedim. Çok itici geliyor kendinizi liman sanıp gemi beklemeniz.