interrail

her sene 'bu sene gidiyoruz' denilen ve gezginin canına tak edip en sonunda gidilen avrupa turudur. pek keyiflidir.yapınız.
türkiye'de 2. bir anlam kazanmış turdur.

artık insanlar hiç trene binmese dahi uzun soluklu avrupa turlarına interrail demeye başladı ki bence de haklılar. avrupa'da tren yolculuğu zaten lüks olarak biliniyor ve biletleri çok pahalı. 300 euro civarı bilet fiyatları özellikle öğrenci olan gezginler için çok fazla. ryanair ve benzeri havayolları, student agency ve benzeri otobüs şirketleri oldukça gezginler çekinmeden bu alternatifleri değerlendirmeliler.
20 gün 6 ülke 9 şehirlik interrail turunu pasaport +vize + konaklama + ulaşım+ uçak biletleri + domates + ekmek ile yaklaşık 3 bin tl ile tamamladığım turdur. O sene bu sene diyenler için daha ayrıntılı bilgiler verebilirim
tura gitmeden önce üzerinde "harita, interrail bileti/broşürü, interrail bilekliği ve/veya saati, pasaport vs." bulunan bir çalışma masası fotoğrafı paylaşılmalıdır. yoksa tur kabul olmaz.
Varlığı bilinen ama kendisini henüz görmeye nail olamadığımız olay..

Edit: Bu sene kesin çıkıyoruz
kartınızı alıp tüm avrupa'da trenle (bazı yerlerde vapurlar da dahil olmak üzere) bedava gezme imkanı taşıyan turdur.

(bkz: interrail türkiye)
İnterrailciler ikiye ayrılır :
1) Az yer gezip bir şehirde çok kalan.
2) Benim gibi çok fazla kültür tanımak isteyip, bir şehirde 3 günden fazla kalamayanlar.
Gittim demek için yapılan eylemdir. Ben 10 gün Amsterdam'da kalır tek yeri komple feth ederim, onlar 20 günde 10 ülke görür (ama sadece görür) gezgin olur. Tamam en çok sen gezdin kabul ama en az sen keşfettin.
avrupada bir çok şehir gezdim. ama benim gereksiz bulduğum bilet türü. zira otobüs ve uçaklar ile ulaşımımı her zaman daha ucuza sağladım