hindistan vizesi

schengen vizesine nispeten kolay bir vizedir , az belge isterler sponsordu oydu buydu demezler . sabah başvurursunuz akşam 5 te vizeniz elinizde
istenilen belgeler teslim edilirse aynı gün içinde alınan vizedir. detaylara hindistan başkonsolosluğu'nun sitesinden ulaşılabilir.

spoiler: parmak izi vermek için bizzat başvuruya gitmeniz gerekmektedir.
3 saatte topladığım saçma belgelerle aldığım vize. multi almak için nepal bilet rezervesi göstermeniz yeterlidir.
hollanda vatandaşı olmama rağmen alırken zorlandığım tek vize hindistan vizesiydi. kağıt kürek işleride cabası :) sonuç hindistan kapılarının bana sonuna kadar açılması olmuştu.
istanbul'dan sabah 9' da başvurup öğleden sonra kolayca alabileceğiniz vizedir. multi mi tek giriş mi olduğuna ise orda görevliye söylemeniz kadar ince bir çizgi vardır.

lütfen multi olsun.
tamam multi veriyorum.
single entry vize almıştım, sabah erkenden gidip ilk sırada bekledim kapıyı açtılar belgeleri inceleyip bizi sıraya aldılar, 102 dolara almıştım (tam götürmeye dikkat edin)
akaşm 4 buçuk gibi gidip alıyorsunuz pasaportunuzu
(gitmeden önce doldurulan online belge önemli, hatta oraya koyduğunuz foto daha önemli çünkü o belgedeki fotoyu pasaporttaki vize kısmına basmışlar :)
hindistan vize başvuru formunun nasıl doldurulacağını resimli olarak anlattığım bir yazı mevcut.

Ticari alacak olanlar bence uğraşmasın, turistik olarak başvursun. Daha az evrak isteniyor.
1 sene önceye kadar çok ama çok kolayken şimdi 2 hafta önceden rezervasyon alman gereken vize. 1 yıllık vize için 102 dolar ödedim. en pahalı ve saçma vizelerden biri.

ayrıca multi almak için basın vizesi alabiliyorsunuz. ek farkı ödeyip almak istiyorum demeniz yeterli.
42 dolardan 102 dolara çıkardığı vize ucretiyle tam anlamıyla saçma sapan pahalı bir vizesi var.
İstanbul konsolosluğu multi vizeyi ek evrak dahi istemeden verirken, arkadaşım Ankara konsolusluğundan belgelerle single vize alabilmiştir. Belli bir sistemleri yoktur daha vize aşamasında bile Hindistan'ın sistemsizliğini size hissettirir, genel itibariyla kolay bir vizedir 1 günde çıkar, vize vermedikleri adam yoktur