hindistan

dünyanın en abartılmış ülkelerinden biridir. (bkz: kerala) bölgesi ve arambol tavsiyedir.
en büyük hayal kırıklığı yaşanılan ülke . mezun olunca kendime ödül olsun diye gidip hayatımın en büyük cezasını çekerek döndüğüm ülke . bollywooda inanmayın dostlar hepsi düzmece.
youtube'ta (bkz:village food factory) kanalı ile içli dışlı olduğum, köri sever ülke.
Pislikten hasta olacağımı bildiğim halde en çok gitmek istediğim ülke
gittim, gezdim, gördüm... hindistan kesinlikle listenizde olsun...
Gitmek görmek gezmek istediğim zenginlikler içindeki fakirlerin ülkesi
hindistan için hissedilen duyguların, bir birinden bu kadar zıt olması başlı başına araştırma konusu olmaya layıktır. çünkü hindistanı ya çok seversin yada nefret edersin. bu biraz gezginliğe nasıl baktığınla alakalıdır. çünkü hindistan dünyada bildiğin yada bildiğini sandığın hiç bir yere benzemez. o kadar enteresan yaşamlarla karşılaşırsınki, hiç biri bu güne kadar tanık olduğun yaşamlar gibi değildir. o an sanki hint yarım adası, dış uzaydan, başka bir gezegenden kopup gelmiş de dünyaya çarpmış gibi hissedersin.

öyle gideyim aydınlanayım geleyim, içimde birden lotus çiçekleri açsın kafasıyla gidenlerin çoğu bu yüzden hayal kırıklığına uğrar. çünkü herkesin etrafta sevgi pötürcükleri şeklinde dolaştığını düşünürler. lüks otellerinde kalıp, aşramlarında yogalarını yapan güruh için zaten cennet gibi görünecektir herşey. ancak arka sokaklarına dalanlar gerçek hindistanla karşılaşacaktır. bunun için de, karşılaşacağın tüm zorluklarla karşı kendini donatmış, mental olarak olaya hazırlanmış olmak gerekir.
Döneli 50 gün vs oldu. 32 gün kaldım, 25. ülkemdi. Gitmeden önce çok araştırmadım sadece göz gezdirdim. Ve ben oraya gidince anladım ki daha önce hiç bir yere gitmemişim. Daha önce hiç bir yerde zorlanmamışım. Daha önce hiç bir şehirde , ülkede , ortamda bu kadar çok değişik ruh halini yaşamamıştım. Alışması aşırı zor ama alışabilirseniz dönemezsiniz , bir tarafınız hep orada kalır. Herkese göre değişir fikirler ama dünyada başka hiçbir cografyada bulamayacagınız dinler , kültürler , insanlar var. Kesinlikle her insan ölmeden önce görmeli , yaşamalı , hissetmeli
1986 yılında yurtdisina ilk cikisimda gittiğim ulkedir. O zamanlar 27 yaşindaydim (eyvah! şimdiki yaşım ortaya çıktı) o günden beri gittiğim ülkedir. Hindistan nedir? diye soranların pekçok cevabı var, bu sayfalarda görüyorsunuz, ben hepsinin özetini size vereyim : "hindistan bir gizemdir!"