hard rock cafe

ilk olarak londrada açılan ve daha sonra şubeleri dünyanin dort bir tarafini kaplamış olan cafedir. Sağolsun arkadaşlar yurtdışına gidince buradan (bkz: hediyelik eşya) mutlaka alırlar. Fiyatları dolar üzerinden olduğu için biraz pahalı olmasına karşın, değerli bir insana verilecek güzel hediyeler bulunuyor.
isaac tigrett ve peter morton adlı 2 amerikalı abinin "hacım bu londra'da neden düzgün hamburger yapan yer yok?" diyerek açtığı, ardından dünyaya yayılan cafe & hediyelik eşya dükkanı zinciridir. her şubesinde dünya müzik tarihinde iz bırakmış müzisyenlere ait tabiri caizse taşşaklı eşyalar sergilenmektedir.

ayriyeten istiklal şubesi açıldığında sevindiren, kapandığın üzündüren cafedir. şu anki akıbeti ne durumda bilmiyorum.
1998 yılında ankara'da açılmış olan cafedir. evet canım o beğenmediğin ankara. çünkü neden? çünkü hard rock cafe kanunları madde 3: bir ülkede hard rock cafe açılacak ise ilk olarak o ülkenin başkentine açılmak zorundadır. ama noldu 2002 yılında kapandı. lokasyon seçimi yanlıştı. kızılay tunalıgibi merkezi yerlerde olması gerekirken gelip benim evin yanına açtılar. (bkz: yıldız)
rock cafe diye mekan açıp aralarda bildiğin mtv stili pop müzik açarsan ve fiyatları euro baz alarak tutunamazsın İstanbul'da. Her ne kadar şu an kapanmış olsa da zamanında megadeth konseri sonrası Dave Mustaine in bir anda habersizce unplugged bir konsercik verdiği mekan olarak hafızalarda yerini almıştır.
avrupa'nın birçok yerinde karşınıza çıkan kaliteli mekan markasının adıdır.
beyaz ve hard rock kafe logolu tişörtlerini hiç beğenmiyorum. iki kez yıkandıktan sonra çamaşır sepetinden alıp giymişsin gibi soluyor. hem çok pahallı hem de kalitesiz. diğer ürünler de fiyatına göre malesef düşük kalite
Endonezya/Bali'de Kuta bölgesinde kalıp yanından geçerken her defasında sağ gözümle kestiğim ama bir türlü içerisine girip oturamadığım yer.