halkların demokratik partisi

kürt milliyetçiliğini sosyalizm olarak bu ülkeye yutturmuş partidir.

(bkz: hdp)
türkiyenin legal bir partisi. üyeleri ve eş başkanları hukuksuzca tutuklu yargılanmaktadırlar. sosyalist bir parti değildir. tüzüğünde sosyalizm kelimesi bile geçmez. böyle bir iddiası da yoktur. sadece siyasette chp'nin daha solundadır. emek, sömürü, ayrımcılık, lgbti, kadın ve benzeri konularda duyarlıdır. diğer partiler tarafından türk olmayan halklar gözardı edilirken hdp sahiplenir. popülasyon gereği de kürt halkı daha ön plandadır. bundan dolayı da türkçüler tarafından kürtçü diye yaftalanmaya çalışılır.
otuz bin askerimizin katili olarak yargılanan ve ömür boyu infaz yemiş birisi için başkan ....'nun heykelini dikeceğiz diye bağıran bir eş genel başkana sahip partidir.
kürtçülüğün barıș, kardeșlik maskesi takmıș partisi.

durum güncellemesi: doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmıș.
faşizmi sadece türk milliyetçiliği olarak bilen asalak, gözü dışarda... kürdistan kuram ama ben antalya istanbul izmir’de yaşayam karıya kıza asılam partisidir...
Kürt ne yapsın kardeşim, ne yapsa terörist, ne yapsa bunlar kürtçü. Her ağzını açtığında türk, kutsal ırk diyenlerin ülke bünyesindeki kürt, ermeni, rum ve araplara hiç saygısı kalmadı.Bu ülkede kürt herşey oluyor ama kürt olamıyor. Kültür araştırması yapan sözde gezgin arkadaşlardan bu kadar kültürsüzce ve bir ırka karşı karşıt söylem yakışmıyor. Hiçbir gezgin ruhun ırkçılık yaptığını ve ırkı yükselme çabasını duymadım (bkz: evliya çelebi). Irkçılık bir hastalıktır arkadaşlar, Bu hastalıktan umarım kurtulursunuz.
kürtlerin hakkını savunduğunu düşünen ama aaamaaarriiiggaaaa'ya uşaklık ettiğini düşündüğüm ilginç bir oluşum.
ülkenin en troll partilerinden biridir. zamaninda bu halktan ciddi bir oy almis uzan ile ayni kafanin tersidir.
Eleştiriye maruz kalacağımı bildiğim halde bu entryi yazıyorum..

Hdpnin seçmeninden bahsetmeyeceğim. Oluşum içerisinde bulunan kişilerin , örneğin Demirtaşın , türkiyede dürüstçe siyaset yapan tek kişi olduğunu düşünüyorum. Savunulan net bir görüş ve vizyonları var. Keşke diyorum bu başarıyı bir terör örgütüne destek vererek mahvetmeselerdi.
Eğer ahmet Türk , selahattin demirtaş gibi isimler tek bir toplumu korumak için orada olmasalardı , tüm türkiyeyi bahsettikleri demokrasi anlayışıyla kucaklasalardı , ben bu kişilere gönül rahatlığıyla oy verirdim. Ancak durum ortada . Kötünün iyisi konumunda bile değiller...