hadi bilgi yarışması

/ 2
hadi bilgi yarışması türkiye'nin ilk canlı, sunuculu ve para ödüllü bilgi yarışması. her gün 20:30 da başlayan yarışma 12 sorudan oluşuyor. bazı günler öğlen 12:30 da da yarışmalar olabiliyor. toplam ödül 12 soruyu bilen yarışmacılar arasında bölünüyor.
bazen çok saçma sorular veya hatalı sorular sorabiliyorlar. hatalı bir soru yüzünden uzun zamandır baldır diye geyik yapılıyor oyunda. akşamları kafelerde 20:30'da en az 3-4 masanın oyuna girdiğine şahit olabilirsiniz.
oyunun ilk demo olarak çıktığı Mart 2018 tarihinde totalde 150-200 kişi yarışıyor ve ortalama 200 lira civarı para alıyorduk. Geçen gün baktığımda bu rakam 400k'yı geçmiş durumda, kişi başı kazanç da 2 kuruşa düşmüş haliyle. Ama genel kültürü canlı tutmak ve o heyecanı yaşamak açısından oynanılır.
2 kuruş kazanmak için gençliğin kendini harcadığı platform.

Olumlu yanı ise turkcellin bip, yaani, dergilik gibi uygulamalarının kullanımının artırılmasını ve yaygınlaşmasını sağlaması.
her akşam ortalama 450 bin kişi bu yarışmaya katılıyor. verilen ödülün de 30-40 kuruş olduğu düşünülürse ülkenin nasıl bir fakirliğe sürüklendiğini gözler önüne seren yarışmadır.
soruya doğru cevap verdiğiniz halde eleyen abuk subuk bir yarışma.
5000 tl veriyoruz diyip 2000 kişiye bölen yarışma türevi.
tamamen amatörlük üzerine kurulmuş bir canlı oyun uygulamasıdır. kazanmanız karşılığında 2 kuruş veriyor olsa bile bir karşılığının olması insanları cezbediyor olmalıdır. her ne kadar pek hoşlanmamış olsam da düşüncenin güzel olduğunu ve bu sebeple cezbediciliği olduğunu düşünmekteyim.
çok çok başarılı ve zekice düşünülmüş bir application.

20-30 krş vermeleri üzüyor.
/ 2